Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przedłużenie stanu wyjątkowego dla Japonii i posiłki wojskowe w Sydney … Aktualizacja wirusa Corona

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

Sytuacja we Francji

Według danych opublikowanych w piątek przez Public Health France, które opisały ten trend jako „alarmujący”, liczba pacjentów z Covid-19 w ośrodkach intensywnej opieki medycznej nadal rośnie we Francji.

Po przekroczeniu progu 1000 pacjentów dzień wcześniej, służby intensywnej opieki medycznej liczyły 1072 pacjentów w piątek w porównaniu do 1015 w czwartek i 872 tydzień wcześniej. 165 nowych pacjentów zostało przyjętych w ciągu 24 godzin do tych placówek, które leczą najcięższe przypadki. Wskaźnik ten spadł poniżej progu 1000 7 lipca, po czym powoli zaczął rosnąć.

Czytać:Koronawirus: Martynika se recfine

Nieznacznie wzrosła również liczba hospitalizacji – liczba hospitalizacji w piątek wyniosła 7363 pacjentów (w tym 640 przyjętych w ciągu ostatnich 24 godzin), w porównaniu do 7236 w czwartek i 6802 w poprzedni piątek. Francuski urząd zdrowia publicznego określił w piątek „bardzo silny trend wzrostowy” przyjęć do szpitali jako „alarmujący”, podkreślając, że na razie wciąż jesteśmy „na znacznie niższym poziomie” niż poprzednie fale.

Liczba hospitalizacji siedmiodniowych spadła z około 1700 do 2700 w ciągu tygodnia. Podczas trzeciej fali, w kwietniu, poziom ten wzrósł do „ponad 10 tys.”, a podczas drugiej fali, jesienią 2020 r., „prawie 20 tys.” potwierdziła w piątek podczas wystąpienia prasowego Delphine Ferriot, epidemiolog z agencji rządowej . .

czytać :Pozwolenie zdrowotne na bary, restauracje i długie wycieczki: ważne 9 sierpnia اري

Opublikowane w piątek badanie wykazało, że osoby, które nie zostały zaszczepione przeciwko COVID-19, stanowią około 85% hospitalizowanych pacjentów we Francji, w tym na oddziale intensywnej terapii, i 78% zgonów z powodu wirusa.

sytuacja na świecie

Przynajmniej stworzył epidemię 4202 179 martwy Na świecie od końca grudnia 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez AFP z oficjalnych źródeł w piątek o godz. 10 GMT.

READ  Do czerwonej listy dołączą Tunezja, Mozambik, Kuba i Indonezja

Stany Zjednoczone Ameryki Jest to kraj o największej liczbie zgonów (612122), Przed Brazylia (554497), Bindi (423217), Meksyk (239997) I Peru (196214).

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, że liczba ofiar epidemii może być dwa do trzech razy wyższa niż oficjalnie ustalona.

Wzmocnienia wojskowe w Sydney

Około 300 żołnierzy zostanie rozmieszczonych w poniedziałek wieczorem na ulicach Sydney w nadchodzących dniach, aby zapewnić zgodność z zasadami powstrzymywania w największym mieście Australii.

Japonia: przedłużono stan wyjątkowy

W piątek rząd japoński podjął decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego w Tokio i rozszerzeniu go na trzy sąsiednie prefektury, a także na Osakę (na zachodzie).

W obliczu nowej epidemii zachorowań Japonia zatwierdziła stosowanie szczepionki AstraZeneca dla osób w wieku 40 lat lub starszych. Dotychczas stosowano tylko szczepionki firm Pfizer i Moderna.

Szczepionki: przypadek zapalenia mięśnia sercowego u młodzieży

We Francji wykryto przypadek zapalenia mięśnia sercowego u nastolatków od czasu otwarcia szczepień dla dzieci w wieku 12-17 lat, ogłosiła w piątek Agencja Leków (ANSM), wskazując również na „możliwy sygnał” związany z zaburzeniami miesiączkowania (większe miesiączki lub spóźnienie). po szczepieniu.

Amerykanie namawiali do noszenia maski

Niecałe cztery tygodnie po obchodach Dnia Narodowego wszyscy uśmiechnięci i bez masek wśród tysiąca gości Białego Domu, Joe Biden, który obiecał swoim rodakom „lato wolności”, musiał w czwartek podjąć szereg działań, aby ponownie -rozpoczęcie szczepień, demontowane po drastycznym starcie. Avatar, po raz pierwszy od miesięcy, prezydent USA wszedł do pokoju, w którym czekali na niego dziennikarze w czarnej masce.

Amerykanie, nawet ci, którzy zostali zaszczepieni, są w rzeczywistości ponownie wzywani do noszenia maski w obszarach, w których krążenie wirusa jest ważne. Nieszczepieni pracownicy federalni będą musieli wszędzie nosić maski i przechodzić regularne testy. Aby zachęcić najbardziej niechętnych szczepieniu, Joe Biden wezwał władze lokalne do zapłacenia 100 dolarów za zaszczepienie się każdemu nowemu, korzystając z funduszy przeznaczonych na pomoc w walce z pandemią.

READ  Śledztwo wywiadowcze USA nie daje jednoznacznych wyników

Izrael sugeruje trzecią dawkę w ciągu 60 sekund

Izrael, który zbyt wcześnie rozpoczął masową kampanię szczepień i jest dumny z tego, że jako pierwszy wyjdzie z kryzysu, w czwartek przywrócił obowiązkowe pozwolenie zdrowotne w miejscach, w których przebywa ponad 100 osób. Państwo hebrajskie rozpoczęło również kampanię „uzupełniających” szczepień, z trzecią dawką, dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia.

W Europie, gdzie wiele krajów zmaga się z czwartą falą, nadszedł również czas, aby przykręcić gwóźdź. W Hiszpanii przedłużono godziny policyjne w Barcelonie i części Katalonii, a Francja nakazała ponowne zatrzymanie wysp Reunion i Martynikę w ten weekend, a władze uznały sytuację za „tragiczną”.

Jednak wszędzie rośnie presja, aby przyspieszyć szczepienia, ponieważ na całym świecie podaje się ponad cztery miliardy dawek szczepionek przeciwko Covid-19, według czwartkowego raportu AFP z oficjalnych źródeł. Jednak szczepienia pozostają bardzo nierówne: kraje o wysokim dochodzie podawały średnio 97 dawek na 100 mieszkańców, w porównaniu z zaledwie 1,6 dawki w krajach biednych.

W czwartek Światowa Organizacja Zdrowia zaalarmowała „wzrostem” infekcji w 15 krajach Maghrebu, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, które stoją w obliczu czwartej fali z populacjami w większości niezaszczepionymi. Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała, że ​​system Kovacsa, który ma umożliwić biednym krajom otrzymywanie bezpłatnych szczepionek finansowanych przez bardziej zamożne kraje, spodziewa się otrzymać 250 milionów dawek szczepionki w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

Jakiekolwiek klonowanie jest zabronione