Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańskie dokumenty alarmują o zmiennej delcie

Koronawirus typu delta za kilka tygodni spowoduje letnią lekkomyślność, w tym w krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Izrael, które wyobrażały sobie, że mają kłopoty i wznowiły w środku lata środki ograniczające.

Według raportu opublikowanego przez Agence France-Presse (AFP) w piątek 30 lipca, na podstawie oficjalnych danych dostarczonych przez władze każdego kraju, od końca 2019 r. epidemia Covid-19 zabiła ponad 4,2 miliona ludzi na całym świecie. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że mogą one być dwa do trzech razy wyższe, jeśli weźmie się pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z chorobą.

  • Dokumenty w USA ostrzegają przed zmienną delta

Na promie Staten Island, 30 lipca 2021 w Nowym Jorku.

Według oficjalnych dokumentów amerykańskich, wariant delta Covid-19 jest tak zaraźliwy jak ospa wietrzna, prawdopodobnie ma poważniejsze skutki niż jego poprzednicy i wydaje się, że zakażeni ludzie przenoszą go w równym stopniu, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie.

Odkrycia te, oparte na badaniach naukowych, pojawiają się w prezentacji rozpowszechnianej wewnętrznie w Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC), głównej agencji zdrowia w Stanach Zjednoczonych. ujawnił Washington PostDokumentom tym, które zostały zweryfikowane przez AFP, towarzyszy ostrzeżenie dla urzędników: „Wojna się zmieniła”. Dyrektor CDC Rochelle Walinsky oparła się na danych zawartych w prezentacji, aby przez dwa dni zalecić stosowanie masek wewnętrznych dla osób zaszczepionych w obszarach wysokiego ryzyka.

Prezentacja opiera się w szczególności na analizie przeprowadzonej w Provincetown w stanie Massachusetts, gdzie po obchodach Święta Narodowego 4 lipca wykryto prawie 900 przypadków Covid-19, mimo że trzy czwarte uczestników wydarzenia zostało zaszczepionych. Jednak nie było ” Bez różnicy ” w miana wirusa u osób zaszczepionych i nieszczepionych w nosie i gardle, zgodnie z prezentacją CDC. W przeciwieństwie do tego, według lokalnej witryny informacyjnej Masslive.com, było niewiele hospitalizacji (jak dotąd siedem) i nie było zgonów związanych z tą epidemią.

READ  Katar negocjuje z talibami ponowne otwarcie lotniska w Kabulu

Co za wynik „On jest kluczowym czynnikiem w zmianie zaleceń CDC”. Celine Gunder, specjalista chorób zakaźnych z New York University, powiedziała AFP: Nie ma to na celu ochrony zaszczepionych osób, które w przypadku zarażenia miałyby łagodne objawy, jeśli wystąpią, ale wykazano, że mogą zarazić inne osoby. “

Ponadto dokumenty CDC pokazują, że skażenie zaszczepionych osób nie jest tak rzadkie, jak wcześniej sądzono. 35 000 bezobjawowych infekcji tygodniowo ze 162 milionów zaszczepionych Amerykanów. Na podstawie międzynarodowych badań CDC ustaliło, że Covid-19 był początkowo tak zaraźliwy jak grypa, ale stał się podobny do ospy wietrznej – kogoś z wariantem delta, który przenosi go na średnio osiem innych osób – wciąż mniej niż odra.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Pojawienie się zmiennych na świecie, przedmiot badań i troska
  • Według Światowej Organizacji Zdrowia zmienna delta powinna zachęcać ludzi do szybkiego działania, a nie kierować się konkretnie do dzieci

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśliła w piątek, że wariant delta Covid-19 jest ostrzeżeniem, które powinno zachęcić do szybkiego działania, zanim pojawią się poważniejsze mutacje. „Delta jest ostrzeżeniem, mówiącym nam, że wirus ewoluuje, ale jest także wezwaniem do działania, aby zrobić coś, zanim pojawią się bardziej niebezpieczne formy wariantów”.Potwierdził dr Mike Ryan, odpowiedzialny za sytuacje kryzysowe w Światowej Organizacji Zdrowia. Chciał jednak również pamiętać o konsekwencjach tego wirusowego boomu, który od końca 2019 roku zabił już ponad cztery miliony ludzi.

“Te same środki, które zastosowaliśmy wcześniej, zatrzymają tego wirusa. Zatrzymują wariant delta, zwłaszcza jeśli dodasz szczepienie”Dr Ryan. „Średnio osoba zarażona tym wirusem zaraża więcej osób, jeśli są nosicielami tego wariantu, chyba że im zapobiegniemy, kontynuując stosowanie środków zmniejszających transmisję, takich jak dystans fizyczny, noszenie maski, higiena rąk, upewniając się, że nie spędzać za dużo czasu z wieloma ludźmi w słabo wentylowanych miejscach i wszystkie te procedury, o których tyle razy wspominaliśmy”, to jest wyjaśnienie.

READ  Obie Korea zgadzają się przywrócić kanały komunikacji między nimi

Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała w piątek, że wariant delta Covid-19 nie jest skierowany konkretnie do dzieci, w przeciwieństwie do tego, co sugerują niektóre hipotezy, zgłaszając zwiększony wskaźnik infekcji. We wszystkich grupach wiekowych. „Będę bardzo jasny: nie widzimy wariantu delta skierowanego konkretnie do dzieci”powiedziała amerykańska ekspertka Maria Van Kerkhove, dyrektor zespołu technicznego Covid-19. Były zarzuty „Że zmienne są ukierunkowane konkretnie na dzieci, ale w rzeczywistości nie są skierowane do nich”. Widzimy, że warianty są skierowane do osób mieszanych społecznie ” Dodano specjalistę.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Covid-19: Nowe dane sugerują, że zaszczepione osoby mogą przenosić wirusa
  • Dla pracowników z USA Walmart ponownie zakłada maskę, Disney zamawia szczepionkę

Dwóch głównych amerykańskich pracodawców podjęło w piątek nową akcję przeciwko wariantowi Delta: Walmart poprosił wszystkich swoich pracowników o zwrot maski w obszarach, w których koronawirus jest zjadliwy, podczas gdy Disney uczynił szczepionkę obowiązkową dla wszystkich swoich pracowników. Dla klientów numer jeden firma Walmart w Stanach Zjednoczonych planuje umieścić plakaty przy wejściu do swoich placówek, aby ich zachęcić “Silnie” Aby zakryć dolną część twarzy bez zmuszania ich. Ale noszenie masek będzie konieczne dla pracowników, którzy pracują w supermarketach, magazynach i biurach, bez względu na to, czy otrzymali serum, jak podaje Walmart na swojej stronie internetowej.

Google i Facebook ogłosiły również w środę, że będą wymagać szczepienia wszystkich swoich pracowników przywiezionych do ich miejsc pracy. Według amerykańskich mediów, Uber poszedł w jego ślady w czwartek.

  • Dwa kolejne regiony w Chinach zgłosiły epidemie wirusa Covid-19

Dzisiaj, w sobotę, władze ds. zdrowia ogłosiły, że dwa nowe regiony w Chinach, w tym 31-milionowe miasto, stanowią epicentra epidemii podczas najważniejszego ponownego pojawienia się Covid-19 od miesięcy w kraju. Przypadki zanieczyszczenia zostały zidentyfikowane w prowincji Fujian, gminie Chongqing i hrabstwach, a także w czterech prowincjach i stolicy, Pekinie, gdzie różne infekcje zostały już zgłoszone z Delty.

READ  W Korei Północnej kilku najwyższych urzędników zostało zwolnionych po „poważnym incydencie” związanym z Covid-19

Świat z AFP