Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przed Facebookiem i Meta, Google również zmieniło swoją nazwę

Agencja prasowa

Budynek Google w kampusie Mountain View w Kalifornii we wrześniu 2019 r.

Facebook – Mark Zuckerberg, prezes Facebooka ogłoszony w czwartek, 28 października Że spółka macierzysta będzie odtąd nazywać się Meta, aby lepiej reprezentować wszystkie jego działania, od sieci społecznościowych po rzeczywistość wirtualną, ale nazwy różnych usług pozostaną niezmienione.

Wybrałem założyciela giganta technologicznegonie żyje– „Beyond” w starożytnej grece – aby pokazać, że „zawsze jest więcej do zbudowania”. Według niego metawers reprezentuje przyszłość Internetu, po komputerach i telefonach komórkowych, w których publiczność będzie mogła wchodzić w interakcje, pracować lub korzystaj z rozrywki za pomocą technologii (okulary rozszerzonej rzeczywistości, słuchawki wirtualna rzeczywistość itp.).

Taka zmiana nazwy nie jest pierwszą tego typu w Dolinie Krzemowej. Przed Facebookiem Google zaskoczył wszystkich w sierpniu 2015 r., kiedy jego dyrektor generalny Larry Page ogłosił utworzenie nowej firmy, Alphabet, która zastąpi Google jako podmiot giełdowy.

„Musisz zaakceptować trochę dyskomfortu, aby pozostać aktualnym”.

„Nasza działalność ma się dzisiaj dobrze, ale wierzymy, że możemy uczynić ją bardziej widoczną i odpowiedzialną.W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej grupy, Larry Page ogłosił, że tworzymy nową firmę o nazwie Alphabet.

„Zawsze uważaliśmy, że z czasem firmy mają tendencję do łatwiejszego robienia tego samego, dodając stopniowo cegły” – kontynuował. „Ale w świecie technologii, gdzie przełomowe pomysły napędzają kolejne duże obszary wzrostu, musisz zaakceptować odrobinę dyskomfortu, aby pozostać aktualnym”.

Jednak dla ogółu społeczeństwa niewiele się zmieniło. „Głównym celem jest umożliwienie każdej firmie Alphabet niezależności i rozwoju” – dodał Larry Page.

Pod koniec 2015 r. posty Google automatycznie przeszły na posty alfabetyczne. Pomiędzy ogłoszeniem zmiany nazwy w sierpniu 2015 r. a czwartkiem 28 października 2021 r. udział Alphabetu w rynku akcji nadal rósł, z 650 USD do 2900 USD.

READ  RTX 4070Ti za ponad 1000 euro?

Zobacz także na HuffPost: „Ray-Ban Stories” Facebooka przypomni Ci o Google Glass