Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przeciągnij w kosmos na Snapchacie, aby odkrywać kosmos!

Uwaga dla fanów snapchatFutura wprowadza na rynek nową serię dla dzieci o kosmosie i nauce kosmicznej: przesuń palcem w przestrzeni. Dzięki dynamicznym odcinkom trwającym około trzech minut, usianym masywnymi ilustracjami i bezpośrednimi sekwencjami, odkryjesz wiele tajemnic Wszechświatpodwładny krawędź wszechświata kształtować naszą planetę.

Każdego tygodnia Thibaut w Futura odpowiada na jedno z wielu pytań, jakie możemy mieć. przeciwkoJak powstaje księżyc? Co to jest plik Statek kosmicznyto jest Rakieta Nowe pokolenie, które obiecuje wysłać ludzi na Marsa? Jak działa spacer kosmiczny? Jaki los czeka nasz wszechświat? Co by było, gdybyśmy mogli podróżować do? prędkość światła ?

W pierwszym odcinku programu: Prędkość światła

W tym pierwszym odcinku przesuń palcem w przestrzeniThibaut proponuje zbadanie dobrze znanej stałej in fizyczny, prędkość światła. Jest to jeden z filarów szczególnej teorii względności: nic nie może jej przekroczyć! Połączenie ” przeciwko ” W fizyce, która określa prędkość światła w próżni (c = 299 297 456,2 km/s), fakt, że jest ona stała, pozwala Astronomowie Aby obliczyć wielkie odległości we wszechświecie na podstawie drogi, którą podąża światło, aby do nas dotrzeć.

Stąd bierze się jedność Rok świetlnyTo rzeczywiście odległość, a nie jednostka czasu! Odpowiada to czasowi, przez który światło podróżuje w próżni w ciągu jednego roku, czyli 9,461 miliarda kilometrów! Aby dowiedzieć się więcej o odległościach, które dzielą nas od innych gwiazd, takich jak Księżyc, oraz Słońcea nawet najbliższy układ gwiezdny Proxima Centauribędziesz musiał przejść bezpośrednio do strony przesuń palcem w przestrzeni !

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?

READ  Ile ważą osoby nieszczepione w epidemii iw szpitalu?