Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zanieczyszczenia znów rosną w Europie

znowu się zaczyna. Spodziewano się wznowienia epidemii Covid-19, która jest wrażliwa w całej Europie, ale wszyscy woleli szukać gdzie indziej. W ciągu tygodnia liczba nowych zachorowań we Francji wzrosła o prawie 50%, przy 45 700 nowych infekcji dziennie od 12 do 18 czerwca (w szczycie epidemii w połowie stycznia było to 365 000).

Łagodzenie ruchów barierowych w przedsiębiorstwach, transporcie publicznym, miejscach wakacyjnych, miejscach rozrywki itp.; Niskie przestrzeganie drugiej dawki przypominającej w kwalifikującej się populacji (np. we Francji osoby z chorobami współistniejącymi w wieku powyżej 60 lat, które otrzymały pierwszą dawkę przypominającą ponad sześć miesięcy temu); Osłabianie ochrony zapewnionej przez trzy dawki szczepionki w ciągu miesięcy… Wirus wykorzystuje te wady do woli, aby tam infiltrować i rozwijać się.

Przeczytaj także: Covid-19: Rząd wzywa do przyspieszenia drugiej szczepionki wspierającej, aby stawić czoła wznowieniu epidemii

Zwłaszcza, że ​​najnowsi przedstawiciele wariantu Omicron – BA.4 i BA.5 – uzyskali ewolucyjne zalety: zwiększone zarażanie w porównaniu do swojego poprzednika BA.2 (które osiągnęły już rekordowe poziomy przepuszczalności); oraz nową zdolność do ucieczki przed obroną nabytą przez szczepienia lub wcześniejsze warianty — nawet przez sam Omicron w swojej pierwszej wersji, BA.1.

Wyniki: Obraz jest podobny we wszystkich krajach europejskich. Ponowne pojawienie się przypadków, napędzane głównie publikacją BA, zwłaszcza podwariantów BA.5. Na razie bez ponownego pojawienia się infekcji nie prowadzi się do wyraźnego wzrostu liczby hospitalizacji i zgonów, ale raczej do niewielkiego wzrostu. Wyjątkiem jest tylko Portugalia: fala dotknęła go wcześniej, a już widzi, jak po dwóch miesiącach zaczyna opadać.

We wtorek, 21 czerwca, wskaźnik infekcji wyniósł 477 przypadków na 100 000 mieszkańców, co stanowi wzrost o 49% w porównaniu z poprzednim tygodniem, zgodnie z najnowszymi danymi Public Health France (SpF). To ożywienie, które rozpoczęło się na początku czerwca, obserwuje się we wszystkich obszarach miejskich i prawie we wszystkich grupach wiekowych. Osoba zarażona zaraża średnio 1,39 innych osób.

READ  Spadające gwiazdy, Saturn, Jowisz... Oto gwiazdy, które można zobaczyć na sierpniowym niebie - Ouest-France Evening Edition

Podczynnik BA.5 jest obecnie odpowiedzialny za ponad połowę nowych infekcji. Według bazy danych SI-Dep Pollution Database od 12-18 czerwca dziennie potwierdzono 45 697 nowych przypadków. Wskaźnik badań przesiewowych wyniósł 1 993,6 na 100 000 mieszkańców (+6,2% w porównaniu do poprzedniego tygodnia), a wskaźnik pozytywności 23,9% (+4,2 punktu).

Masz 79,15% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.