Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prusacy przeprowadzą referenda w sprawie połączenia z Moskwą od 23 września

Prusacy przeprowadzą referenda w sprawie połączenia z Moskwą od 23 września

Obwody ługańskie, donieckie, chersońskie i zaporoskie rozpoczną proces aneksji. Wszystkich w swoim wniosku popiera były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Kijów obiecuje w zamian za „likwidację” rosyjskiego „zagrożenia”.

Czy separatystyczne republiki obawiają się postępów ukraińskiego kontrataku? Władze i oficjalne agencje informacyjne poinformowały we wtorek (20 września), że prorosyjskie regiony w Donbasie na wschodzie Ukrainy odbędą referenda w sprawie integracji Rosji w dniach 23-27 września. Wybory te odbędą się w obwodach donieckim i ługańskim, których niepodległość na krótko przed atakiem na Ukrainę uznał prezydent Rosji Władimir Putin.

Dzień wcześniej przywódcy obu powiatów pilnie wezwali do zorganizowania tych referendów zaręczynowych. Lider samozwańczej Republiki Donieckiej Denis Pushlin wezwał swojego odpowiednika w Ługańsku Leonida Basznika do współpracy w tym kierunku. „Myślę, że pewne rzeczy musimy przygotować wspólnie, a część naszej pracy musi być zsynchronizowana: proponuję, abyśmy połączyli wysiłki naszych administracji i parlamentów, aby zacząć rozwiązywać problemy związane z przygotowaniami do referendum.„” – wyjaśnił w wysoce zaaranżowanym filmie.

We wtorek wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew osobiście poparli organizację tych dwóch referendów na Telegramie, uznając, że „PotrzebyZe swojej strony Ukraina obiecałamoja klasa” „ZagrażaRosyjski po tych reklamach. „Ukraina rozwiąże kwestię rosyjską. Groźby można wykonywać tylko siłąSzef Administracji Prezydenta Ukrainy Andrech Ermak, pisząc na Telegramie, zadenuncjował „szantażZ Moskwy, zmotywowaniStrach przed porażkąDeklaracje te zostały szeroko potępione przez społeczność międzynarodową, podobnie jak NATO, które je potępiło „Nowa eskalacja” Na wojnie. skrytykował Stany Zjednoczone „Simolakra” Referenda planowane przez Rosję, kiedy kanclerz Niemiec Olaf Scholz ostrzegał przed tymi referendami „fałszywe ankiety” byli „gorszący”.

Referendum w Chersoniu i Zaporożu

Referendum dotyczy także regionu chersońskiego, który od początku września był zmasowany atakowany przez siły ukraińskie. „Informuję, że zgodnie z dekretem referendum odbędzie się w dniach 23-27 września 2022 r.Szef administracji okupacyjnej Vladimir Saldo powiedział w Telegramie. 5 września rosyjska administracja okupacyjna ogłosiła SZawieszenie przygotowań do referendum w sprawie aneksji Z powodu ukraińskich ruchów wojskowych w regionie. Obwód zaporoski również poszedł w jego ślady, ogłaszając, że w tych samych terminach odbędzie się referendum. Dwa obszary, które nie są w pełni kontrolowane przez siły Kremla.

READ  Co najmniej dwie osoby zginęły po tym, jak ciężarówka zderzyła się z grupą

To wspólne zaproszenie może być oznaką napięć wszechobecnych w tych trzech obszarach, Cele wielkiego ukraińskiego kontrataku. Armia kijowska ogłosiła w poniedziałek, że odzyskała kontrolę nad wioską kilka kilometrów od miasta Łysiczańsk, twierdzy w obwodzie ługańskim zdobytej przez Rosjan w lipcu. „Będą bitwy o każdy calna Telegramie Siergieja Gajdania, gubernatora obwodu ługańskiego na zlecenie Wołodymyra Zełenskiego. Wróg przygotowuje swoją obronę. Więc nie wejdziemy po prostu do środka„.

Zobacz też Na wyzwolonych ziemiach Ukraińcy są świadkami tortur armii rosyjskiej

Poważna eskalacja konfliktu

Podstawowe cele programuspecjalna operacja wojskowaRosyjskie separatystyczne prowincje Ługańsk i Donieck nie są w pełni kontrolowane przez siły Kremla. Tak więc referendum w każdym z tych krajów zapowiada się niezdecydowanie, przynajmniej jeśli jest przeprowadzane w sposób demokratyczny, co obecnie wydaje się wysoce nieprawdopodobne. Ale oznaczałoby to znaczną eskalację konfliktu. Po pierwsze, pozwoliłoby Rosji legitymizować okupację regionu, dając do zrozumienia społeczności międzynarodowej, że jej mieszkańcy głosowali za przystąpieniem do kraju.

Wtedy zapewniłby dwóm samozwańczym republikom bardzo szczególną ochronę przed Moskwą: stałyby się w ten sposób integralną częścią ziem rosyjskich, a każdy atak można by uznać za agresję na samą Rosję. Co może doprowadzić do pożaru nuklearnego, ponieważ Rosja zgodnie ze swoją doktryną ”zastrzega sobie prawo do użycia swojego arsenału nuklearnego (…) w przypadku ataku na Federację Rosyjską bronią konwencjonalną, gdyż zagrożone byłoby samo istnienie państwa„.

Katastrofalny wybór potwierdzony przez Dmitrija Miedwiediewa. „Wkroczenie na terytorium Rosji jest przestępstwem, które pozwala nam wykorzystać wszystkie nasze siły do ​​samoobronyostrzegł były prezydent na swoim kanale Telegram. To dlatego Kijów i Zachód są tak zaniepokojeni tymi referendami i dlatego muszą być przeprowadzoneI dodać:Zmienią całkowicie kierunek rozwoju Rosji na dziesięciolecia. (…) Po połączeniu tych nowych ziem w Rosję geopolityczna transformacja świata stanie się nieodwracalna„.

READ  Kontynuacja finału Mistrzostw Świata FIFA Kobiet

Zobacz też – Na Ukrainie łzy ulgi w wyzwolonej wsi