Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron potępia „powrót do epoki imperializmu i kolonializmu” na podium Organizacji Narodów Zjednoczonych

Emmanuel Macron potępia „powrót do epoki imperializmu i kolonializmu” na podium Organizacji Narodów Zjednoczonych

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

23:53 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pochwalił potępienie przez Zachód „referendów” w sprawie aneksji terytorium Ukrainy, organizowanych w najbliższych dniach przez Rosję. „Dziękuję wszystkim przyjaciołom i partnerom Ukrainy za ich zdecydowane i stanowcze potępienie zamiarów Rosji zorganizowania kolejnego fałszywego referendum”, Czy powiedział?

22:23 : W przemówieniu prezydenta Rosji Władimira Putina, które miało być wygłoszone dziś wieczorem, nie było ani słowa. Kilka elementów broniło odroczenia. Forbes Rosjae, powołując się na dwa źródła w administracji prezydenckiej, odnosi się do nagranego przesłania, które ma być wyemitowane jutro. Prezydent zwolennik Putina Rosja dzisiaj, Margarita Simonyan, dziennikarka Rosja 1, Władimir Sołowjow, również wysłał wiadomości w tej sprawie na Telegramie. Media RT i Première Chaîne odwróciły wzrok od zbliżającej się interwencji prezydenta.

21:42 : „Taka reklama nie dziwi.A Reaguje na franceinfo Nicholas Tenzer, specjalizujący się w kwestiach międzynarodowych, a władze zainstalowane przez Moskwę w czterech obwodach Ukrainy ogłosiły pilną procedurę referendów w sprawie aneksji przez Rosję. Te sondaże są sposobem na legitymizację konfliktu w oczach rosyjskiej opinii publicznej – tłumaczy specjalista.

21:27 : Zróbmy nową aktualizację wiadomości:

Przemawiając na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku, Emmanuel Macron zatrzasnął się Rosyjska inwazja na Ukrainę, krytykowana „Powrót do epoki imperializmu i kolonii”.

Przedstawiciel Julian Bayo wycofuje się ze współprzewodniczącego grupy ekologicznej stowarzyszenia, po zeznaniach swojego byłego towarzysza z celi przeciwko przemocy EELV, których treści nie znamy, dowiedziała się franceinfo. Według krewnego będzie to głównie przerwa medialna.

przyjechać do Rano po pigułce będzie wolny Dla wszystkich kobiet, bez względu na wiek, w aptekach i bez recepty, minister zdrowia François Browne zapowiada w rozmowie z 20 minut.

#Piłka nożna Trzy lata więzienia, z czego jeden zamkniętyprzeciwko prezesowi francuskiego związku rugby Bernardowi Laporte i biznesmenowi Mohamedowi El Tradowi, podejrzani o wspólny „pakt korupcyjny” w 2017 r.

21:12 : Dobry wieczór Umieść tweetaNa razie brak wiadomości… Trudno powiedzieć, czy przemówienie prezydenta Rosji rzeczywiście zostanie wygłoszone tego wieczoru. Analitycy są podzieleni co do przyczyn opóźnienia. Niektórzy twierdzą, że może to być celowe działanie rosyjskiego prezydenta, który swoją zapowiedzią zajmuje przestrzeń medialną i odwraca uwagę od często szanowanych przemówień głów państw obecnych na podium ONZ.

READ  Kijów zaprzecza atakowaniu jeńców wojennych i oskarża Rosję o udział w strajku

21:12 : Dobry wieczór Matyldo. Jakieś wieści od Putina? Czy on naprawdę zamierza dziś wieczorem rozmawiać? W Moskwie jest już 22 lub 23!

20:25 Emmanuel Macron potępia „ironia” i fałszywe ankiety Rosjanie w „Ziemie są teraz bombardowane i okupowane” z Ukrainy. Rosja nie może narzucać swojej woli środkami wojskowymi.

20:20 : Prezydent Francji kontynuuje swoje bardzo ostre przemówienie przeciwko Rosji. W szczególności wymaga: „Nie poddawaj się” Zanim Podziel świat.

20:18 : „W końcu wszyscy mamy rolę [à la guerre en Ukraine] Ponieważ wszyscy płacimy cenę”.

20:11 : Krytykuje Emmanuela Macrona „Powrót do epoki imperializmu i kolonii”wszystko w „Zakładając prowadzenie dialogu z Rosją”. To dlatego, że „dialog”, Ale także poprzez wsparcie „ekonomiczny i militarny” Na Ukrainę, co trzeba zrealizować W poszukiwaniu spokoju.

20:16 : Rosja postanowiła w ten sposób przygotować grunt pod dalsze wojny o aneksję, dziś w Europie, ale być może jutro w Azji, Afryce czy Ameryce Łacińskiej.kontynuuje Emmanuel Macron przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ.

20:15 : „Dziś musimy dokonać prostego wyboru: wybrać wojnę lub pokój. 24 lutego Rosja, stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, złamała nasze zbiorowe bezpieczeństwo, dokonując aktu agresji, inwazji i aneksji”.

20:05 : Emmanuel Macron przemawia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku. Śledź jego interwencję w Nasze życie. #Organizacja Narodów Zjednoczonych

19:56 : Dobry wieczór Umieść tweetaTak, wystąpienie prezydenta Francji do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych jest zaplanowane na godz. 20.00 (czasu francuskiego). Jeśli prezydent Rosji rzeczywiście przemówił tego wieczoru, jak zapowiedziały rosyjskie media, może to być w tym samym czasie… W każdym razie ta transmisja na żywo pozwoli śledzić ich wystąpienia.

19:56 : dzień dobry ! Czy prezydent Francji powinien nadal przemawiać w ONZ około godziny 20:00? A gdzie możemy śledzić jego występ? Dziękuję i dobry wieczór!

READ  Wraz z groźbą Storm Grace liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 1419

19:06 : „To dodatkowa prowokacja, która naszym zdaniem nie będzie miała żadnych konsekwencji dla naszego stanowiska: Rosja musi opuścić terytorium Ukrainy (…) i respektować uznane granice. Organizowanie referendów na zbombardowanych terenach, z których ludzie musieli uciekać , (…) ) jest sygnaturą ironii.”

Odpowiedź Emmanuela Macrona na: Odbędą się referenda W najbliższych dniach władze zainstalowały przez Moskwę w czterech regionach Ukrainy, aby sprawdzić, czy chcą zintegrować Rosję. nazwała ich „parodia”.

18:29 : Jednocześnie dowiedziano się, że Ukraina otrzyma ze Słowenii 28 czołgów bojowych, które w zamian otrzymają dostarczony przez Niemcy sprzęt wojskowy, w tym 40 ciężarówek. Niemcy, które Kijów regularnie krytykuje za rzekome tchórzostwo ze strony militarnego wsparcia, preferują tego rodzaju „okrężną” wymianę, która pozwala nie wysyłać broni ofensywnej bezpośrednio do Kijowa.

18:19 : Rosyjskie MSZ informuje Francję w komunikacie prasowym o osobowości „gorszący” W jego oczach dostawa broni z Zachodu na Ukrainę. Wiceminister Aleksander Grushko przyjął także ambasadora Francji Pierre’a Levy. Dostawy te ułatwiły ukraiński kontratak, który pozwolił Kevowi odzyskać terytorium.

18:09 : Jest szósta wieczorem, oto nagłówki:

Najwyższy Urząd ds. Zdrowia zatwierdza Stosowanie trzech szczepionek dostosowanych do wariantu Omicron dla nowej kampanii przywoławczej.

• Od piątku 23 do wtorku 27 września prorosyjskie separatystyczne regiony Donbasu we wschodniej Ukrainie oraz Chersoń i Zaporoże na południu przeprowadzą referenda w sprawie integracji Rosji. kontynuować nasze życie.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres ostrzegł na otwarciu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że: przeciwko jednemu „Zima narzekających krosien”A Na świecie „sparaliżowany” według podziałów.

• W przypadku reformy poprzez zmianę projektu budżetu ubezpieczeń społecznych przedstawiciele MON zagłosuje „Pewnie” Odwrócićpotwierdza szef grupy Jean-Paul Matei.

17:48 : Putin przemówi dziś wieczorem do narodu w sprawie referendów w sprawie przyłączenia się do Rosji na okupowanej Ukrainie, donosi RBC. Ostatni raz zrobił coś takiego, gdy 24 lutego ogłosił swoją „specjalną operację wojskową”.https://t.co/2lAhi8UQdP

READ  Kijów ogłasza w piątek ewakuację ludności cywilnej z Mariupola do Zaporoża

17:56 Rosyjskie media, powołując się na wielu dziennikarzy, poinformowały, że Władimir Putin powinien dziś wieczorem porozmawiać z narodem, podczas gdy referenda w sprawie aneksji Rosji odbędą się w czterech ukraińskich regionach od 23 do 27 września.

17:16 Nasz dziennikarz Fabian Magno opowiada Dlaczego przekroczenie rzeki Oskil jest jednym z kluczy do kontrataku Kijowa na wschodzie?. Jej przekroczenie już teraz otworzy nowe horyzonty militarne w obwodzie ługańskim (Donbas).

(Jeremy Luciani/Francja Info)

17:14 : Rosja wzmocniona „Nuklearny szantaż” Przeciwko Kijowowi, który w poniedziałek zbombardował miejsce drugiej ukraińskiej elektrowni, elektrowni Pewdenoukrainsk (południe), zapowiedział dyrektor tej instalacji Igor Połowicz. Bombardując tę ​​elektrownię, „Rozpoczęła się druga faza ich nuklearnego szantażu” Igor Połowicz oszacował, że w ostatnich miesiącach miejsce innego ukraińskiego obiektu atomowego, Zaporoże (południe), zostało już kilkakrotnie zbombardowane, co budzi obawy przed awarią nuklearną.

16:09 : Na 23-27 września zaplanowano referendum w sprawie aneksji przez Rosję obwodu chersońskiego na południu Ukrainy pod kontrolą wojsk z Moskwy, poinformowała administracja okupacyjna. „Informuję, że dekretem referendum odbędzie się w dniach 23-27 września 2022 r.”Szef Administracji Okupacyjnej Vladimir Saldo napisał w Telegramie wkrótce po tym, jak prorosyjskie separatystyczne regiony Donbasu (wschód) ogłosiły podobne głosowanie w tych samych terminach.

14:46 : „Ukraina rozwiąże kwestię rosyjską. Zagrożenie można wyeliminować tylko siłą”.pisze w Telegramie szef ukraińskiej Administracji Prezydenta Andrij Jermak, ubolewa „szantaż” Z Moskwy, zmotywowani „Strach przed porażką”.

14:44 : W odpowiedzi Ukraina obiecuje „moja klasa” The „Zagraża” Rosja w obliczu ogłoszenia organizacji referendów w sprawie aneksji przez Moskwę separatystycznych obwodów Doniecka i Ługańskiego na wschodzie kraju.