Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prowincje południowe cieszą się dużym zainteresowaniem polskich aktorów gospodarczych

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021 15:50

WARSZAWA, 26.04.2021 (MAPA) – Inwestowanie w sektor rybołówstwa w południowych prowincjach Królestwa było tematem spotkania, które odbyło się w poniedziałek w Warszawie między ambasadorem Maroka w Polsce Abd al-Rahimem Atmounem a polskimi aktorami gospodarczymi.

To jest mm. Krzysztof Stannuch, prezes zarządu „BalticNet”, spółki specjalizującej się w produkcji i naprawie sprzętu rybackiego oraz Bogosław Szymuth, przewodniczący Rady Producentów Północnoatlantyckich, jednostki specjalizującej się w rybołówstwie i przetwórstwie ryb.

Jak wynika z komunikatu prasowego ambasady, wymiany koncentrowały się w szczególności na sektorze rybołówstwa w Maroku, w szczególności w regionach południowych.

To samo źródło dodaje, że przedstawiciele polskiego sektora morskiego wykazali duże zainteresowanie rozwojem projektów współpracy z Marokiem. W tym względzie prezes Baltic Net Company wskazał, że nawiązano kontakty ze stowarzyszeniem spółdzielczym „Dakhla Trawls” w celu zorganizowania warsztatów szkoleniowych dla rybaków ww. Spółdzielni w ramach projektów rozwoju portu i morza. Powierzchnia.

Wyraził również chęć wyjazdu do Maroka, aby spotkać się z dyrektorem regionalnego centrum inwestycyjnego w regionie Dakhla, aby wcielić się w ten wspólny projekt i zidentyfikować inne możliwości biznesowe w regionie w sektorze rybołówstwa i akwakultury – dodaje. To samo źródło.

READ  Polski koncern naftowy PKN Orlen oskarżony o zawyżanie cen pomp – Euractiv FR