Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Projekt, cena, data premiery… Wszystko, co wiemy o zegarku Google Connected Watch

Zadowoliwszy się zaprojektowaniem systemu operacyjnego dla podłączonych zegarków, Google powinien wkrótce wypuścić swój pierwszy smartwatch, Google Pixel Watch. To wszystko, co wiemy o pierwszym zegarku połączonym z Google, jeszcze przed jego premierą.

Zegarek Google Pixel

La Google Pixel Watch // Źródło: John Prosser et Rendersbyian

W 2014 r. Google uruchomił Android Wear — który od tego czasu stał się Wear OS — system operacyjny przeznaczony do wyposażenia połączonych zegarków swoich partnerów. Jednak w przeciwieństwie do smartfonów, w których firma nie zawahała się wypuścić własnych referencji, Nexusa i Pixela, Google do tej pory odmawiał zaprojektowania własnego zegarka z dostępem do internetu.

Wygląda na to, że w końcu tak się stało i że Google Pixel Watch ma zostać pokazany w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Kilka przecieków już wskazuje, że zegarek zaprojektowany przez Google bezpośrednio ma na celu podkreślenie jego ekosystemu. Trzeba powiedzieć, że w ostatnich miesiącach Google stał się głównym graczem w branży zegarków z dostępem do internetu. Firma nawiązała współpracę nie tylko z Samsungiem w celu integracji Wear OS i Tizen, ale także Google przejął także jednego z wiodących światowych producentów smartwatchów. : Fitbit.

Tak więc ten pierwszy połączony zegarek wyprodukowany przez Google musiał zostać zaprojektowany we współpracy z zespołami Fitbit. Znany pod kryptonimem «Rohan»Będzie to już jednak zegarek wprowadzony pod marką Google Pixel i wyposażony w system operacyjny producenta: Wear OS.

projekt zegara pikselowego google

Chociaż plotki o Pixel Watch krążą już od kilku lat, W kwietniu sprawy potoczyły się naprawdę szybko. Wtedy przeciek Jon Prosser ogłosił, że wpadł w ręce „tony zdjęć” Połączony zegarek zaprojektowany przez Google i znany już pod kryptonimem Pixel Watch. Aby chronić źródło, do którego przesłał te obrazy, przeciek wykonał renderowanie 3D, aby odkryć projekt zegarka.

Te rendery 3D umożliwiły już postrzeganie zegarka połączonego szczególnie cienką ramką ekranu, która rozciąga się na obwód obudowy. Prezentowany zegarek będzie miał również specjalny system pasków, taki jak to, co Apple oferuje z Apple Watch.

Dodatkowo, podobnie jak w Apple Watch, Google Pixel Watch będzie miał przycisk po prawej stronie, który działa również jako obrotowa koronka.

Jeśli plotki ucichły latem, grudzień znów sprzyjał rewelacjom. Lokalizacja Business Insider trafił tam ze swoimi reklamami Nabyte przez obecnych i byłych pracowników Google: „W przeciwieństwie do Apple Watch, smartwatch Google jest okrągły i nie ma fizycznych krawędzi w oparciu o rendery techniczne, które widzieli Insider i pracownicy. Podobnie jak urządzenie Apple, będzie mierzyć dane dotyczące zdrowia i aktywności”.. Amerykański serwis nie podał wtedy nowych informacji, ale publikacja wsparła poprzedni przeciek Johna Prossera.

W tym procesie John Prosser poszedł jeszcze dalej, publikując wideo na YouTube, Kilka zdjęć zegarka Pixel. Te obrazy zostały przedstawione jako pochodzące z wewnętrznej dokumentacji firmy i wydaje się, że mają służyć do komunikacji na temat Pixel Watch. Co sugeruje, że jego premiera nastąpi szczególnie niedługo.

Co najważniejsze, zdjęcia przedstawiają zegarek o bardzo podobnym designie do tego pokazanego w kwietniu. Widzimy też zegar z bardzo dużym ekranem. Szkło nie tylko dotrze do krawędzi zegarka, ale również przesunie się na zakrzywioną płytkę. Widzimy też co najmniej cztery kolory bransoletki: czarny, kremowy, żółty lub pomarańczowy.

Urządzenia Google Pixel Watch i czujniki zdrowia

W tej chwili informacje są nadal bardzo ubogie, co do tego, jakie działania zaoferuje Google Pixel Watch. Business Insider wskazał na początku grudnia, że ​​zegar Posiada czujnik tętna i oferuje podstawowe funkcje śledzenia zdrowia, takie jak liczba kroków.. To tradycyjne funkcje zegarka lub bransolety połączonej w 2021 roku i nie jest jeszcze jasne, czy Pixel Watch pozwoli na pomiar saturacji krwi (SpO2), pozwoli na wykonanie elektrokardiogramu (EKG), czy nawet będzie w stanie mierzyć napięcie, a pomiar oczekiwany na generację Kolejny od Apple Watch i już dostępny na Zegarek Samsung Galaxy 4 i Obejrzyj 4 klasyki.

Exynos W920 SoC wyposaża Galaxy Watch 4

Exynos W920 SoC wyposaża Galaxy Watch 4 // Źródło: Samsung

W odniesieniu do Samsunga wydaje się też, że koreański producent nie zostanie całkowicie w tyle za Google Pixel Watch. Chociaż do tej pory Qualcomm był głównym – jeśli nie jedynym – dostawcą procesorów dla zegarków poniżej Noś system operacyjny 3Google zdecydowało się zwrócić do Samsunga o zaprojektowanie układu do swojego zegarka z dostępem do internetu. W maju wspomniał już o tym informator Max Weinbach Samsung dostarczyłby Google SoC wytrawiony 5 nm do obsługi jego połączonego zegarka. Informacja Obsługiwane od końca grudnia 9 do 5Google. Według specjalistycznej strony wiele elementów w kodzie źródłowym Wear OS łączy kryptonim zegarka, «Rohan», do układu Samsung Exynos. „Nie wiemy jeszcze, czy będzie to ten sam chip, co Galaxy Watch 4, iExynos W920», ale niszowa strona się denerwuje. To partnerstwo między Google a Samsungiem nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę fuzję dwóch producentów wokół Wear OS 3. Ponadto Google SoC dla smartfonów, chip Tensor, jest również zbudowany przez Samsunga.

Pomimo tego procesora Samsunga, najwyraźniej wyrytego w 5 nanometrach, zegarek nie zaoferuje rewolucyjnej autonomii. Według informacji Business Insidera zegarek może działać najwyżej codziennie i będzie wymagał dziennej opłaty. „Pracownik, który testował zegarek wskazuje, że ładowanie jest powolne”, identyfikuje również niejawnego testera biznesowego. Trzeba powiedzieć, że Wear OS 3 to system wymagający zasobów i producentom trudno jest oferować zegarki przekraczające dwa dni autonomii.

Google Pixel Watch i tarcze zegarka

W tej chwili na rynku jest jeszcze bardzo niewiele zegarków podłączonych do sieci, które mogą skorzystać z najnowszej wersji platformy Google Wear OS 3. Tylko najnowsze zegarki Samsung, Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic są w nią wyposażone. Koreański producent dodał jednak własny interfejs oprogramowania, który nazywa się One UI Watch. Jednak użytkownik Reddita opublikował różne zdjęcia Przejrzysty interfejs Wear OS 3. Jednym ze sposobów na poznanie potencjalnych menu Pixel Watch bez dotyku zegarków Samsung podłączonych do niego. W szczególności możemy zobaczyć ładne miejsce pozostawione na gradienty i listy wyświetlane w owalach. W dodatku znowu jak w Androidzie 12 wydaje się, że będzie można wybrać kolor podświetlenia menu zgodnie z kolorem tarczy.

W grudniu 9to5Google mogło również uzyskać kod źródłowy Wear OS, dostępny w emulatorze, pod adresem Różne tarcze dostępne w Wear OS 3 . Tych tarcz zegarka brakuje w One UI Watch i muszą być połączone z Google Pixel Watch. Informacje potwierdzone przez Johna Prossera, który w kwietniu ubiegłego roku polegał właśnie na tych tarczach, aby wykonać trójwymiarowe wyświetlacze zegarka.

Częściej niż nie, twarze Google Pixel Watch muszą umieścić czarne tło w centrum uwagi. Podobnie jak w Androidzie 12, również znajdziemy pastelowe odcienie, które dopasujemy do Twojego stylu. Niektóre dyski powinny zawierać w szczególności skorpiony, podczas gdy inne oferują więcej zawiłości, takich jak liczba kroków, tętno, pogoda, data lub liczba pokonanych pięter. Jeden z nich ma również logo Fitbit, co wskazuje, że nowa spółka zależna Google może oferować ekskluzywną funkcjonalność dla Pixel Watch.

Nowy Asystent Google zostanie wprowadzony na Pixel Watch

Nowy Asystent Google zostanie wprowadzony na Pixel Watch // Źródło: 9to5Google

Oprócz tarcz, zegarek Google Pixel może również korzystać z niektórych ekskluzywnych funkcji. Przekopując się przez kod źródłowy kilku aplikacji Google, 9to5Google odkrył, że Pixel Watch, o którym mowa pod kryptonimem Rohan, powinien korzystać z najnowszej generacji Asystenta Google Voice. Konkretnie, podobnie jak w smartfonach, asystenta można obudzić dźwiękiem z dowolnej aplikacji zegarka. Może być również używany do inicjowania pewnych działań na aplikacjach innych firm, a nawet do pracy w trybie offline dzięki lokalnej administracji.

Cena zegarka Google Pixel i data premiery

W kwietniu Jon Prosser był szczególnie optymistycznie nastawiony do planów marketingowych Google, wyczuwając reklamę w październiku 2021 r., w tym samym czasie Piksel 6i Pixel 6 Pro. W końcu tak się nie stało, a w połowie 2021 roku widać wyraźnie, że Google Pixel Watch wciąż jest dużo w tyle.

Podczas gdy Business Insider ogranicza się do niewielkiej prognozy wydania w przyszłym roku, Jon Prosser przywrócił fragment plotki na początku grudnia. Następnie wskazał, że Google Pixel Watch zostanie zapowiedziany w pierwszym kwartale 2022 roku. Kontekst jest jednak szczególnie złożony dla producentów, zwłaszcza ze względu na brak półprzewodników. Być może Google zdecydowało się odłożyć ogłoszenie swojego zegarka i że opóźnienie to zostanie odnowione na początku przyszłego roku.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.

READ  Laboratorium – Jaka jest wartość szerokokątnej jednostki fotograficznej iPhone'a 13?