Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezydent Palestyny ​​Mahmoud Abbas odrzuca „zabijanie cywilów po obu stronach”

Prezydent Palestyny ​​Mahmoud Abbas odrzuca „zabijanie cywilów po obu stronach”

Wreszcie mówi. Prezydent Palestyny ​​Mahmoud Abbas wezwał w czwartek, 12 października, „Natychmiastowe zaprzestanie agresji” Przeciwko narodowi palestyńskiemu, w pierwszym publicznym oświadczeniu od czasu ataku Hamasu rozpoczętego pięć dni temu na Izrael, który odpowiedział intensywnym bombardowaniem Gazy. Podczas spotkania w Ammanie z królem Jordanii Abdullahem II również odmówił „Praktyki zabijania lub złego traktowania ludności cywilnej przez obie strony” Według komunikatu prasowego prezydencji palestyńskiej. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych wśród obywateli Francji. „Musimy żałować kolejnej śmierci, która zwiększa liczbę francuskich ofiar ataków terrorystycznych do 12”. – powiedziała Anne-Claire Legendre, rzeczniczka izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Paryż więcej „Bez wiadomości o 17 jego rodakach, których zniknięcie jest niezwykle niepokojące”. Wśród 17 Francuzów zaginionych po ataku Hamasu w Izraelu jest czworo dzieci, ogłosił Emmanuel Macron przywódcom partii, jak dowiedziała się France Info z wiarygodnych źródeł.

„Loty specjalne” w celu powrotów obywateli francuskich. „Kilka prywatnych wycieczek” Odbędą się one w piątek i sobotę, potwierdza Quai d’Orsay. „Pierwszeństwo zostanie przyznane osobom bezbronnym (w szczególności małoletnim bez opieki i kobietom w ciąży), osobom niepełnosprawnym lub ze schorzeniami stanowiącymi szczególne zagrożenie”.. Ministerstwo pilnuje swojej pracy „Air France jak najszybciej wznowi loty komercyjne”. Pierwszy lot specjalny wystartuje z Tel Awiwu w czwartek o 16:40 i przyleci na lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu o 20:35. Szef dyplomacji Catherine Colonna ma udać się na lotnisko Roissy w czwartek wieczorem, aby przyjąć pierwszą partię obywateli francuskich powracających z Izraela.

Liczba ofiar śmiertelnych w Gazie wzrosła do 1354. Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia powiązane z ruchem Hamas ogłosiło w czwartek po południu, że liczba ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy wzrosła do 1354 w wyniku eskalacji izraelskich bombardowań na terytoriach palestyńskich kontrolowanych przez ruch islamski. „Liczba męczenników sięga 1354 osób, a liczba rannych to 6049 osób”.Poinformował o tym w oświadczeniu prasowym pięć dni po poważnym ataku Hamasu na Izrael, który od soboty bombarduje Strefę Gazy. W poprzednim raporcie opublikowanym o świcie podano, że zginęło około 1200 osób.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy ponad 123 000 osób wysiedlonych w Strefie Gazy po odpowiedzi armii izraelskiej

Prezydent Iranu wzywa do „koordynacji” przeciwko państwu żydowskiemu. W czwartek zadzwonił Ibrahim Al-Raisi „Kraje islamskie i arabskie” Do „koordynacja” Do „Stop zbrodniom” Izrael przeciwko Gazie. Dodał: „Dzisiaj wszystkie kraje islamskie i arabskie oraz wszystkie narody wolnej ziemi muszą zjednoczyć się i skoordynować działania, aby położyć kres zbrodniom reżimu syjonistycznego przeciwko uciskanemu narodowi palestyńskiemu”.Jak wynika z opublikowanego w czwartek komunikatu prasowego, Ibrahim Al-Raisi ogłosił to podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej ze swoim syryjskim odpowiednikiem Basharem Al-Assadem. Według mediów saudyjskich i irańskich prezydent Iranu rozmawiał także z saudyjskim księciem Mohammedem bin Salmanem.

Armia izraelska się do tego przygotowuje „Manewr naziemny” W Strefie Gazy. Ale nic „Jeszcze nie zdecydowano”Rzecznik wojskowy powiedział w czwartek. „Nie została jeszcze podjęta decyzja, ale przygotowujemy się do manewru naziemnego, jeśli zostanie podjęta decyzja”.Do – powiedział podpułkownik Richard Hecht podczas internetowej konferencji prasowej. „Można tego dokonać drogą powietrzną lub wspólnie drogą morską i powietrzną. Czekamy, aby zobaczyć, co ostatecznie zadecydują nasi przywódcy polityczni w terenie. „– dodał funkcjonariusz. Izraelski minister energetyki Israel Katz ogłosił, że artykuły pierwszej potrzeby i pomoc humanitarna nie będą mogły przedostawać się do Gazy do czasu uwolnienia przez Hamas w sobotę porwanych osób w Izraelu.

Komitet Międzynarodowy kontaktuje się z Hamasem w sprawie uwolnienia zakładników. Jak wynika z opublikowanego w czwartek komunikatu prasowego, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża pozostaje w kontakcie z Hamasem i władzami izraelskimi w celu podjęcia działań na rzecz uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez ruch islamski w Izraelu w najbliższy weekend. Dodał: „W Gazie sytuacja humanitarna w nadchodzących godzinach jest bardzo bliska katastrofalnej”. Strach o Francję Info Imani Trabelsi, rzeczniczka Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.