Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezydent Olaf Scholes odwiedza Polskę w celu ocieplenia relacji warszawsko-berlińskich

Opublikowany:

Nowy prezydent Niemiec wyjechał do Warszawy w niedzielę wieczorem 12 grudnia. Wizyta przełamująca lody w kontekście napiętych relacji między Niemcami a Polską, a zwłaszcza kwestii gazociągu Nord Stream 2, której przeciwstawia się Warszawa.

Z naszym korespondentem w Warszawie, Sarah Bagaloglo

Premier Polski Mateusz Morawiecki nie zawahał się porozmawiać o „. Nowy rozdział w stosunkach polsko-niemieckich 2, cieszę się, że Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których przebywał Prezydent. Wizyta Warszawy w celu potwierdzenia swojego stanowiska w krytycznej kwestii gazociągu Nord Stream 2 łączącego Rosję z Niemcami.

ja Poinformowałem Kanclerza o charakterze zagrożeń związanych z jego otwarciem Mateusz Morawiecki zapewnił, że nie chce, aby Ukraina była zagrożona przez Rosję.

Rząd niemiecki w Polsce był zniesmaczony

Kilka godzin przed tą wizytą polski dziennik Gazeta Wyborcza Dla Olafa Scholza zastanawiał się, czy to będzie zimny deszcz. Bo kilka dni temu członek polskiego rządu oskarżył Niemcy o chęć zostania Czwartą Rzeszą.

Oczekuje się, że nowy rząd Niemiec będzie mniej kompromisów w kwestii praworządności kontrowersyjnej ustawy między Warszawą a Brukselą. „ Mam nadzieję, że dyskusje między Komisją Europejską a Polską doprowadzą do praktycznego rozwiązania W niedzielny wieczór Olaf Scholz przypomniał wartości demokratyczne Unii Europejskiej.

ja Czytaj więcej: Ukraina, Europa: Emmanuel Macron i Olaf Schaals pokazują swoją integrację

READ  Wojna na żywo na Ukrainie: kanclerz Niemiec pod presją, by dostarczyć czołgi Panther