Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezentowany na wideo prototyp składanego i rozszerzalnego smartfona TCL

Śmiały pomysł TCL, składany i rozszerzalny smartfon, był widziany na targach elektroniki w Chinach. Na filmie możemy szczególnie zwrócić uwagę na prototypowy system rozszerzeń.

TCL Fold N'Roll

TCL Fold N’Roll rozwija się i rozwija w formacie trzy w jednym // Źródło: TCL

Wśród producentów trwa wyścig o składany (lub rozszerzalny… lub oba) smartfon. chiński producent TCL Wydaje się, że wciąż się rozwija: zaprezentowała już koncepcję składanego i rozszerzalnego smartfona podczas DTC 2021, wydarzenia poświęconego elektronice, które odbywa się w listopadzie w Chinach. Użytkownik obecny na pokazie, znany jako razy wszechświat Na Twitterze nagranie wideo uchwyciło tę ambitną koncepcję, która wydaje się być wciąż w powijakach… a jednocześnie wygląda bardzo obiecująco.

lyan youtubeSubskrybuj Frandroid

Możesz zobaczyć, jak smartfon otwiera się jak książka, tworząc prawie kwadratowy ekran. Ale na tym koncept się nie kończy, bo po naciśnięciu niemal niewidocznego przycisku ekran po lewej stronie otwiera się, zamieniając się tym samym w mały tablet. Następnie, po dotknięciu dolnej krawędzi smartfona, ekran cofa się.

Kontynuację ekranu widzimy też po drugiej stronie telefonu, bo po zamknięciu prototypu przybiera on formę 6,8-calowego smartfona. Dzięki tej koncepcji użytkownik korzysta z urządzenia 3 w 1: klasycznego smartfona, małego kwadratowego tabletu i 10-calowego tabletu. Na ten moment nic więcej nie wiadomo o tym telefonie.

TCL wciąż pracuje nad swoim prototypem

Ten składany i rozszerzalny prototyp smartfona przypomina Złóż i zwiń Przywieziony do nas przez TCL zeszłej wiosny. Zasada jest dokładnie taka sama: producent za TCL 20 SE Wyraźnie widać, że kontynuował swoje eksperymenty. Wynik pojawia się w filmie.

Oczywiście wygląda na to, że widziany prototyp jest wciąż w początkowej fazie: ekran jest „plastikowy”, a rozmieszczenie i adaptacja ekranu są nieco długie. W użyciu wszystko to będzie bardzo pracochłonne. Ta koncepcja wymaga więc więcej pracy, jeśli TCL chce wziąć udział w wyścigu, a nawet objąć prowadzenie SamsungI XiaomiI HuaweiI OPPO lub przeglądarka google. Dość powiedzieć, konkurencja jest ciężka.

READ  Tryb wieloosobowy wyciekł i byłoby strasznie

Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.