Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawo aborcyjne po raz kolejny jest uwikłane w śmierć kobiety w ciąży

Najnowszą dla najbliższych ofiarą całkowicie zakazującego aborcji w Polsce jest Agnieszka D. 37-letnia matka trójki dzieci zmarła w szpitalu we wtorek 25 stycznia Częstochowa (południe kraju), relacje Obrońca (Po angielsku). W poście na Facebooku (Po polsku)Jej rodzina twierdzi, że cierpiała na sepsę, ponieważ przez kilka dni nie chciała zajść w ciążę. Od uchwalenia najbardziej restrykcyjnego prawa rok temuW Polsce aborcja jest zabroniona, z wyjątkiem sytuacji, gdy zagrożony jest gwałt, stosunek płciowy lub życie lub zdrowie matki.

Agnieszka, która była w ciąży z bliźniakami, została przyjęta do szpitala 21 grudnia z powodu wymiotów i bólu brzucha. Dwa dni później zmarł jeden z płodów, ale lekarze odmówili przerwania ciąży. „Wybrany, by czekać, bo jest szansa na uratowanie drugiego płodu”powiedział szpital w cytowanym oświadczeniu Polski Onet. Młoda kobieta musiała czekać kolejny tydzień, aż serce drugiego płodu przestanie bić, zanim lekarze zgodzili się interweniować. Jednak, jak informuje szpital, minęły dwa dni, zanim leki aborcyjne zaczęły obowiązywać 31 grudnia Chestosowa.

Stan zdrowia Agnieszki, który już się pogorszył, przez kilka następnych tygodni systematycznie się pogarszał. 23 stycznia doznał ataku serca, ale był w stanie wyzdrowieć. Zabrano ich do pobliskiego szpitala Plachonia, zmarła dwa dni później. „Opiekunowie podjęli wszelkie niezbędne kroki, aby uratować pacjenta”23 stycznia młoda kobieta twierdziła, że ​​uzyskała pozytywny wynik testu na Govit-19 i broniła pierwszej firmy, która ją leczyła.

Śmierć Agnieszki wywołała oburzenie ugrupowań opozycyjnych i feministycznych, które w środę ogłosiły protest przed Sądem Konstytucyjnym w Warszawie. Według Codzienne polerowanie Gazeta WyborczaPodłoga Cestosova rozpoczęła śledztwo i zażądała sekcji zwłok młodej kobiety.

Kilka miesięcy później, we wrześniu, Agnieszka zmarła z 22-tygodniowej ciąży. Isabella zmarła na wstrząs septyczny po tym, jak lekarze odmówili przerwania jej ciąży, przerwania jej wody i zniszczenia płodu. Jej rodzina nazwała ją pierwszą ofiarą zakazu aborcji, mówiąc, że lekarze zgodnie z nowymi przepisami stosowali postawę wyczekiwania.

READ  Polska i Litwa dokończą budowę gazociągów

Ustawa, która weszła w życie rok temu, znalazła się we wspólnym oświadczeniu wydanym w środę przez organizacje praw człowieka „Katastrofalny wpływ na życie kobiet”. Tekst Zwiększyło to poważne bariery, z jakimi borykają się kobiety szukające dostępu do aborcji i miało tragiczne konsekwencje dla wielu z nich i ich rodzin”.Zaufaj tym dobrowolnym organizacjom charytatywnym, wyjaśnia, że ​​Polki są teraz zmuszone do terminowego wykonywania niemożliwych ciąż.