Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawda czy fałsz. Czy naprawdę powinniśmy bać się NeoCov, tego koronawirusa z Chin?

podstawowy
Co wiemy dzisiaj o NeoCov, koronawirusie będącym w centrum badań opublikowanych wcześniej przez chińskich naukowców pod koniec stycznia 2022 roku? Wyjaśniają, że mutacja w genomie tego wirusa może spowodować jego ewolucję i infekcję ludzkich komórek. niepokojąca możliwość.

Pod koniec stycznia 2022 r. chińscy naukowcy opublikowali wstępne badanie koronawirusa znalezionego u nietoperzy o nazwie NeoCov. Znany od około dziesięciu lat, został zidentyfikowany, zgodnie z definicją Aktualności, w 2011 r. w RPA o godz Neuromycia capensis, który jest rodzajem nietoperza, od którego bierze część swojej nazwy, a nie jest nowym typem SARS-CoV-2.

Wirus koronowy jest obecnie przenoszony tylko między nietoperzami. W artykule opublikowanym przez ten chiński zespółNaukowcy sugerują, że mutacja w genomie NeoCov może spowodować jego ewolucję i infekcję ludzkich komórek. Jednak według autorów badania, według doniesień jest mało prawdopodobne, aby zrobiono to tak, jak jest uruchomić. Obecnie nie zaobserwowano żadnego przypadku zakażenia NeoCov u ludzi.

To, co wydaje się niepokojące, to bliskość genetyczna innego koronawirusa, koronawirusa, którego zwierzęcym rezerwuarem jest wielbłąd arabski. Zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie, który pojawił się w Arabii Saudyjskiej w 2012 roku, zabił 858 znanych osób według Światowa Organizacja Zdrowia (35% chorych zmarło). Ale w tej chwili jest to dokładne uruchomić, nie ma dowodów na to, że jeśli zmutuje, NeoCov stanie się tak niebezpieczny jak MERS-CoV.

„To są dobrze znane rzeczy”.

„Transmisja przez zwierzęta, przekraczanie bariery międzygatunkowej, jest ryzykiem, tak jak w przypadku wszystkich koronawirusów, ale nie jest spontaniczna, rozwściecza Jacques Isopt, kierownik wydziału wirusologii w szpitalu uniwersyteckim w Tuluzie. Wiele nowych wirusów pochodzi od zwierząt, ale nie jest pewien, czy przejdzie na ludzi.

READ  Olbrzymi kleszcz atakuje Oksytanię: czy powinniśmy się martwić obecnością tego owada w regionie?

Bo wcześniej jest wiele „jeśli”: „Ekspozycja człowieka na odpowiedni rezerwuar zwierzęcy, a następnie wirus musi być na tyle przystosowany do człowieka, aby mógł go przenosić z człowieka na człowieka”. Więc nie panikuj. „Są to dobrze znane rzeczy i nie należy ich demonizować”.

Profesor Cyril Cohen, immunolog, z którym rozmawiał I24news, również uspokajał i powiedział, że nie powinniśmy panikować.