Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pozwólmy na ponowne wprowadzenie rosyjskich i białoruskich sportowców, ale w innych barwach.

Pozwólmy na ponowne wprowadzenie rosyjskich i białoruskich sportowców, ale w innych barwach.

IZgłoszona przez Polskę w lutym propozycja powitania rosyjskich i białoruskich sportowców w innych barwach na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku wywołała kluczową debatę na temat etyki sportu i wyznawanych przez nas wartości. W obliczu członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) rozważających reintrodukcję rosyjskich i białoruskich sportowców, warto pamiętać o problemach etycznych nurtujących świat olimpijski. Tragedia, jakiej doświadczyła Ukraina, która poniosła męczeńską śmierć z rąk Rosji, oraz wcześniejsze rewelacje na temat dopingu organizowanego przez Moskwę, represjonowania przeciwników politycznych oraz łamania praw człowieka w Rosji i na Białorusi nie mogą być ignorowane.

Udział tych sportowców pod flagą narodową będzie postrzegany jako milczący dowód agresji militarnej i łamania praw człowieka przez Rosję i Białoruś. Odmawiając tym sportowcom wstępu na igrzyska, wysyłamy mocny sygnał, aby potępić działania ich rządów i potwierdzić, że poszanowanie praw człowieka i standardów międzynarodowych jest najważniejsze dla społeczności olimpijskiej.

Duch olimpijski, oparty na przyjaźni, solidarności i fair play, zmusza nas do zajęcia stanowiska. Istotne jest, abyśmy nie poświęcali naszych wartości na ołtarzu rywalizacji. Stawką jest integralność sportu i wiarygodność igrzysk olimpijskich. Polska propozycja jest odważną i trafną odpowiedzią, która umożliwiłaby rosyjskim i białoruskim sportowcom udział w Igrzyskach Paryż 2024, okazując jednocześnie solidarność z cierpiącymi. obowiązują reżimy autorytarne. Zrzekając się obywatelstwa i integrując inne drużyny, ci sportowcy wysyłają mocny i symboliczny komunikat, świadczący o ich przywiązaniu do wartości olimpijskich i pragnieniu przekroczenia podziałów politycznych.

Wybierz uczciwość i uczciwość

Kluczowe jest, abyśmy my, Francja, gospodarz Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku i kolebka praw człowieka, zdecydowanie wspierali to podejście i zachęcali MKOl do uwzględnienia etycznego wymiaru tej kwestii. Przyszłość igrzysk olimpijskich i sportu zależy od naszej zdolności do energicznej obrony wartości pokoju, sprawiedliwości i wzajemnego szacunku.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Olimpiada w Paryżu 2024: teraz pojawia się kwestia rosyjska
READ  Top 14 – Pomiędzy ASM Clermontem a Frankiem Azemą, jego byłym trenerem, osiągnięto polubowne rozstanie

Nie zapominajmy, że Igrzyska to przede wszystkim święto ludzkości w całej jej różnorodności i moment partnerstwa między narodami. Pozostając wiernym temu ideałowi i ucieleśniając te zasady, będziemy w stanie zachować istotę igrzysk olimpijskich i zapewnić przyszłość, w której sport pozostanie wektorem jedności, tolerancji i postępu.

Masz do przeczytania 34,84% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.