Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poznaj Spur, pierwszego psa robota uzbrojonego w karabin szturmowy

Pies-robot Spur firmy Ghost Robotics ma na grzbiecie karabin szturmowy 6,5 mm, który może trafić cel z 1200 metrów. Ale do jakiego poziomu autonomii?

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Spot, le robot quadrupède de Boston Dynamics
Poznaj Spota, jednego z robotów Boston Dynamics. Ten prototyp, który wygląda jak duży pies, porusza się z niesamowitą zwinnością i utrzymuje równowagę po kopnięciu, dowód na filmie!

Od tego czasu minęły lata namierz psy robota Mówi o tym Boston Dynamics. Były nawet testowane wcześniejarmia francuska Z innymi robotami podczas określonych sesji treningowych. Na tej samej zasadzie co Spot, oto Spur for Dron do celów specjalnych.

kto sobie wyobraził? ukryte roboty, ten czterowiersz ma osobliwość: jest zabójca robota. Spur jest już wyposażony w karabin szturmowy MK-17 Mod 1 kal. 6,5 mm. W rzeczywistości jest to pierwszy czworonożny robot wyposażony w taką broń. Używając tego sprzętu, Spur został niedawno odsłonięty w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych w ramach stowarzyszeniaWojsko USA. Zastosowany kaliber 6,5 mm ma duży zasięg, a dzięki niemu robot będzie w stanie celnie trafić w cel znajdujący się w odległości 1200 metrów. Należy zauważyć, że cztery przegubowe nogi robota idealnie nadają się do stabilizacji strzału ze względu na dużą liczbę komputerów kontrolujących każdą nogę. Spur może celnie strzelać w ruchu, a to jest moc obliczeniowa, która pozwala kompensować efekt odrzutu strzałów w czasie rzeczywistym.

To jest pies robot Ghost Robotics w wersji nieuzbrojonej. Wyposażony w akcesoria robot może wykonywać zadania rozpoznawcze i wywiadowcze. © Duchy Robotów

Zabójca robotów na jakim poziomie autonomii?

Inne kalibry i broń można również łączyć w zależności od potrzeb, według producenta. Na z Z robota widzimy, że broń ukryta jest pod osłoną ochronną wyposażoną w system celowniczy. Jego wystająca lufa wydaje się być wyposażona w tłumik. Służy to niewątpliwie uniemożliwieniu przeciwnikowi rozpoznania kierunku ostrzału. Ghost Robotics nie mówi, jak przeładować broń, ale pokazuje, że robot wie, jak ją wycelować i umieścić w bezpiecznym miejscu. Ostroga jest mocna i wodoodporna. Jego system jest zaprojektowany tak, aby działał, nawet jeśli jest ich kilka czujniki awaria na pokładzie.

READ  Gigant „Dixie Fire” nadal niszczy Kalifornię

zapytać Etyka Aby sprawdzić, czy robotowi można dać autonomię w podejmowaniu decyzji, producent nie udziela odpowiedzi. Możliwe, że operator będzie mógł zdalnie sterować strzałami. Jednak robot może wykorzystywać on jest Wykrywanie i instalowanie potencjalnych celów przed pozostawieniem decyzji o strzelaniu operatorowi. Dla wojska taki robot może być przydatny do zapewnienia bezpieczeństwa na odległość odpowiadającą strzelnicy. Będzie też ulubionym sojusznikiem do prowadzenia misji rozpoznawczych w miejskich strefach wojennych.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?