Powrót po zwycięstwie nad Polską (5-4)

Reprezentacja Narodowa U19 w futsalu przystąpiła do 5. edycji Pucharu Futsalu Montague, pokonując w środę 25 października w Wandei Polskę (5-4).

Kwalifikacje do 5. edycji Pucharu Futsalu Montague rozpoczęły się w środę, 25 października, zwycięstwem nad Polską 5:4 w Maxim Posis Sports Center w Montague, co zajęło trzecie miejsce po zwycięstwie w poprzednim sezonie. Do przerwy tracili trzy bramki i zapewnili sobie zwycięstwo osiem sekund od końcowego gwizdka. Będą kontynuować rywalizację z dwoma finalistami Euro 2023, mistrzami Europy, Portugalią w czwartek 26 października (20:00) i Hiszpanią w sobotę 28 października (18:15).

gra

Zachęceni kilkoma interwencjami bramkarza Sampiro Vaniego w pierwszych minutach meczu, The Blues oddali strzał pod poprzeczkę, po czym Aleksandar Kozak (0-1, 7.) został obroniony słupkiem (8. miejsce). Stopniowo rozluźniali uścisk rywali, ale nie wykorzystali wielu okazji. Kapitan Polski Grzegorz Haraparta (0-3, 18.) został znokautowany na koniec pierwszej połowy dubletem w tej samej minucie, zanim nową pozycję znalazł Jakub Stawkowski (20.).

Po dobrym rozpoczęciu drugiej połowy Trójkolorowi ponownie stracili kontakt z Polską. Pressing w pole karne pozwolił Adrianowi Syrupowi na odbicie piłki (1-3, 30.). Kapitan Bleuets Tom Kolski po strzale odbił się od słupka (33. miejsce), a Kozak z rzutu wolnego ze środka trafił w poprzeczkę (34. miejsce). Gillian Lockmouch (2-3, 35.) między nogami bramkarza przed drugim golem Francuzów.

Dorian Teixeira (3-3, 36.) wyrównał po dwustronnym kontakcie z mocnym strzałem pod poprzeczką, po czym uderzenie Syropa z lewej pełnej osi w górny róg zapewniło Trójkątowi po raz pierwszy prowadzenie. (4-3, 37.). Piotr Kruzewski przywrócił Polskę do gry szybkim wznowieniem od bramkarza (4-4, 38.), ale bramkarz wykorzystał strzał Lachmoucha z ostatniej szansy i 8 sekund później (5-4, 40.) wywalczył zwycięstwo z bliskiej odległości (5-4, 40.) .

READ  W Polsce skandal polityczny związany z masowo publikowanymi fałszywymi dyplomami MBA