Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poszukuję sympatyków neonazizmu w Polsce |  KOP (dokument)

Poszukuję sympatyków neonazizmu w Polsce | KOP (dokument)

„Polska Polakom!” », krzyczy mężczyzna do megafonu, co natychmiast odbija się echem wśród tłumu. Jest 11 listopada, Święto Niepodległości Polski. Przed dworcem centralnym we Wrocławiu, trzecim mieście w kraju, zebrało się 3 tysiące osób. Wkrótce rozpocznie się marsz nacjonalistyczny zorganizowany przez skrajną prawicę. W tłumie, wśród polskich flag i celtyckich krzyży, widzimy koszulki, szaliki i bluzy w barwach największego polskiego klubu piłkarskiego, Śląska Wrocław.

Krzyże celtyckie i wizerunki islamofobiczne

W tym drugim rozdziale K.O.P.Street Press jedzie do Polski, aby zbadać Ultra na Śląsku Wrocław, Znani w kraju ze swojego zaangażowania na rzecz skrajnej prawicy. Spotkaliśmy ich w środku Wrocławskiej Parady Wolności, ale spotkali się też na stadionie z islamofobicznymi kibicami.

h.3 K.O.P.Seria o radykalnych zwolennikach w Europie

K.O.P. » Nowy serial dokumentalny StreetPress, w którym nasz dziennikarz Thomas Borlan bada grupy kibiców klubów piłkarskich w pięciu krajach Europy. Pięć odcinków serialu, od Lyonu w Grecji po Ateny, przez Polskę, Węgry i Włochy. Jak piłka nożna i polityka splatają się na całym kontynencieZwłaszcza po prawej stronie.

Okazja do bezprecedensowego zanurzenia się w bardzo zamknięte fora, często intensywne, a czasem pełne przemocy. Odkryj nowy rozdział K.O.P. W tym dniu Kanał StreetPress na YouTube.

Prosimy, wspierajcie StreetPress tak bardzo, jak możecie.

Walka ze skrajną prawicą jest trudna. Prowadzimy ją całym sercem, całą duszą, całą swoją energią. Żadna przeciwność ani zagrożenie nie jest w stanie nas powstrzymać. Ponieważ doskonale wiemy, co się dzieje, gdy na czele rządu stoi Jordan Bardella.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec tej zmianie. Powinniśmy spodziewać się najgorszego. Jeśli skrajna prawica dojdzie do władzy, pracy będzie więcej i przeszkód będzie więcej. Szczególnie finansowo.

👉Jutro możemy liczyć już tylko na Wasze wsparcie w finansowaniu naszej redakcji składającej się z 16 dziennikarzy i kamerzystów. Mamy teraz do przekonania 7700 dawców miesięcznie. Do chwili obecnej co miesiąc wspiera nas 954 darczyńców.

READ  Blues bez niczego przeciwko Polsce

Co miesiąc przekazuję darowiznę na rzecz Street Press

Nie przegap niczego z rogu ulicy,

Zapisz się do naszego newslettera