Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

portale społecznościowe. W wieku 20 lat miała atak serca po wyzwaniu TikTok

To nowe wyzwanie w TikTok nazywa się „suchą łopatą”. Zasada ? Weź łyżkę suchego białka w proszku, bez wody, przed pójściem na siłownię, argumentując, że doda to energii, a tym samym zwiększy produktywność sesji.

Bretania Portillo, 20-letnia Amerykanka mieszkająca w Miami, zobaczyła tę niesamowitą praktykę na swoim kanale informacyjnym i doświadczyła doświadczenia… które doprowadziło ją do pogotowia, powiedziała. W filmie opublikowanym w sieci społecznościowej.

„Po zażyciu proszku zaczęłam odczuwać mrowienie i swędzenie na całym ciele, szukałam w Google wyjaśnień i przeczytałam, że to normalny efekt uboczny” – powiedziała. strona internetowa Buzzfeed.

Proszek białkowy: jakie są składniki?

Proszek białkowy należy spożywać przed lub po treningu mięśni, w zasadzie przed wypiciem należy go rozcieńczyć w płynie. Ma pomóc w utracie tłuszczu, zmniejszeniu zmęczenia i budowaniu masy mięśniowej…

Zazwyczaj składają się z białka (kazeiny lub serwatki), aminokwasów, witamin z grupy B, kofeiny, kreatyny, sztucznych barwników, słodzików, emulgatorów… Waga w pudełku, z ryzykiem połknięcia wielu chemikaliów.

„Myślałem, że to mógł być niepokój”

Uspokojona zaczęła ćwiczyć. „Poczułem ciężkość w klatce piersiowej i lekki ból. Pomyślałem, że to może być niepokój lub mały atak paniki, więc postanowiłem je zignorować i iść. Ruszaj się” – ból w klatce piersiowej nieco zelżał.

Mdłości i zawroty głowy młoda kobieta wróciła do domu, aby wziąć prysznic przed pójściem do pracy jako tancerka klubowa. „W szatni zrobiło mi się gorąco, mimo że było zimno. Zaczęłam się pocić, aż moczyłam się w wodzie, mimo że miałam na sobie bikini. Potem ból w klatce piersiowej powrócił, tym razem bardziej. plecy i lewe ramię. Wiedziałem, że to objawy zawału serca.” “.

Tylko dlatego, że widzisz go w Internecie, nie oznacza to, że jest bezpieczny.

Striptizerkę zabrano na izbę przyjęć, gdzie wykonano szereg badań, z których jedno wykazało nieprawidłowe podwyższenie poziomu troponiny, białek strukturalnych układu kurczliwego mięśnia sercowego. Miała już zawał serca, ale „łagodny”, ponieważ tętnica wieńcowa była tylko częściowo zablokowana.

READ  Apple Keynote: nowy iPad, iMac, AirPods 3 ... spodziewane ogłoszenia

Chciała ostrzec tysiące swoich obserwatorów o trendach publikowanych w mediach społecznościowych i o tym, jak niebezpieczne są: „Chcę tylko, aby ludzie uważali, co konsumują. Nie dlatego, że widzisz to w Internecie, chociaż robią to osoby mające wpływ na fitness. na pewno.”