Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Porównanie ogrodzeń: Vorwerk Thermomix TM6 vs. Bosch Cookit

Te dwa konkurencyjne roboty wykazują pewne podobieństwa estetyczne. Misy są zamontowane na bloku silnika pokrytym białym plastikiem, ustępując miejsca dużemu ekranowi dotykowemu.

Po lewej: Vorwerk Thermomix TM6; Po prawej: Kokietka Busha.

Jednak pojemność obu zbiorników jest inna: Thermomix TM6 ma pojemność 2,2 litra (wystarczy na przygotowanie posiłku dla czterech małych jedzących), gdy pojemność zbiornika sięga 3 litrów. Więc Cookit jest skierowany do rodzin wielodzietnych, do 6 osób. W Thermomixie ten duży uchwyt znajduje się z przodu miski, który jest znacznie bardziej praktyczny niż dwa uchwyty Cookit do opróżniania zawartości do naczynia do serwowania.

Po lewej: Vorwerk Thermomix TM6;  Po prawej: Kokietka Busha.

Po lewej: Vorwerk Thermomix TM6; Po prawej: Kokietka Busha.

Pokrywka garnka to standard, nad którym dobrze jest się zatrzymać i nie bez powodu. Kiedy robisz przepis, musisz się nim regularnie zajmować. Vorwerk zwalnia nas z tego manewru, powodując automatyczne zamknięcie pokrywy po rozpoczęciu gotowania. Wygląda jak narzędzie, ale w rzeczywistości jest całkiem ładne. W firmie Bosch pokrywka jest bardziej zaawansowana i składa się z trzech części: jest to plastikowa pokrywka mocowana do miski za pomocą prostego ćwierć obrotu, górna część plastiku jest oddzielona od pokrywki i przez którą będziemy dodawać składniki w trakcie przygotowywania (również przez wykonanie ćwierć obrotu), a na końcu miarkę zwisającą z całości.

Po lewej: Vorwerk Thermomix TM6;  Po prawej: Kokietka Busha.

Po lewej: Vorwerk Thermomix TM6; Po prawej: Kokietka Busha.

Ekrany dotykowe tych dwóch kucharzy-robotów odgrywają dużą rolę w łatwości obsługi tych urządzeń. Tutaj ekrany dotykowe są szerokie i zapewniają dobrą czytelność. Oba fronty służą do gotowania ukierunkowanego. Cookidoo, katalog przepisów firmy Vorwerk zawiera obecnie co najmniej 40 000 przepisów (przy rocznej subskrypcji 36 EUR) na 150 przepisów Cookit (pamiętaj, że Bosch właśnie dołączył do tego segmentu).

kokcydo.

Tak czy inaczej, przepisy są bardzo szczegółowe: jeden krok, jedno działanie. Wyszukiwanie można przeprowadzić według rodzaju potrawy lub w kolejności alfabetycznej w Cookit, ale jest bardziej dokładne w Thermomixie TM6, gdzie można je sortować według diety lub wyświetlać za pomocą paska wyszukiwania. I właśnie tego brakuje Cookitowi. Jak dotąd nie ma paska wyszukiwania do wyszukiwania według składników lub tego, co jest w lodówce. Nie sposób znaleźć przepisu na mieszankę naleśnikową lub pływającą marchewkę bez otwierania wszystkich sugestii. To wstyd i prawie karalne.

Kokietka z krzaków.

Zrobotyzowany interfejs szefa kuchni zapewnia również dostęp do popularnych programów automatycznych: gotowanie na parze, gotowanie na parze, gotowanie na wolnym ogniu itp. W Vorwerk żywność lub jogurt można powoli gotować poprzez program fermentacji.

Krzak Cooket

Jak wszystkie kuchenki zrobotyzowane na rynku, można go używać w trybie ręcznym. W tym użytkownik będzie mógł ustawić temperaturę, prędkość obrotową noży i czas gotowania.

Aby określić taryfę, oba urządzenia wymagają dokładnej skali gramów. Thermomix TM6 jest nieco bardziej niezawodny niż Cookit, ponieważ możesz wybrać jednostkę miary (w gramach lub mililitrach dla wody, mleka i oleju). Oprócz niewielkich różnic w wadze, które zauważyliśmy podczas naszych testów – które nie zagrażają recepturom – są to przede wszystkim wolny Ekran (od jednej do dwóch sekund), który przykuł naszą uwagę. To niewielkie opóźnienie może zaszkodzić przepisowi, jeśli cukier zostanie zbyt szybko wlany do miski. Musimy być w tym punkcie czujni.

Jeśli chodzi o akcesoria, Bosch jest bardziej hojny i oferuje pełną gamę przyborów, dzięki czemu jest bardziej wszechstronny niż konkurencja. W szczególności zawiera tarczę tnącą, której Thermomix nie zawiera do siekania, tarcia mniej lub bardziej drobnego lub krojenia. Cookit jest dostarczany z blenderem, ale TM6 używa swoich noży w odwrotnej kolejności, aby miksować bez siekania. Co do reszty, akcesoria są identyczne: wewnętrzny kosz do gotowania na parze, górna taca do gotowania na parze na kilku poziomach, trzepaczka (bardziej zaawansowana w Bosch) i elastyczna łyżka.

Akcesoria Vorwerk Thermomix TM6.

Akcesoria Vorwerk Thermomix TM6.

Akcesoria do kuchenek Bosch.

Akcesoria do kuchenek Bosch.

READ  Omówienie i obsługa nowych produktów Samsunga przez dwóch znakomitych francuskich YouTuberów zajmujących się technologią