Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad połowa populacji cierpi na ból głowy przynajmniej raz w roku

Penis za oczami, ucisk w skroniach… Możesz być jednym z 10,5 miliona Francuzów, którzy regularnie przez cały rok cierpią na bóle głowy o różnym nasileniu. Bądź pewny: nie jesteś sam. Według badania opublikowanego przez bardzo niebezpieczną organizację Ból głowy i Ból Dziennik („Journal of Headaches and Pains” w wersji francuskiej) ponad połowa ludzkości cierpi z powodu bólu głowy w ciągu roku. Dzisiaj, zgodnie z warunkami badania, potrzebowalibyśmy 1,2 miliarda ludzi w wieku od 5 do 65 lat.

W szczególności według tych badaczy nNorwegowie, którzy doszli do tych odkryć, zanurzając się w 60-letnie studia52% światowej populacji opisuje głównie napięciowe bóle głowy, twierdząc, że czują się jak imadło używane wokół głowy, ale także zwykłe migreny, a nawet, w najgorszych przypadkach, codzienne bóle głowy.

>> Zdrowie: muzyka może złagodzić migreny

Jeśli od 1961 r. ból głowy wydaje się nasilać – ale zebrane publikacje 357 nie pozwalają tego potwierdzić, ponieważ liczby mogą wykazywać silne różnice – norweskie badanie prowadzone przez Larsa Jacoba Stofnera, Knuta Hagena, Matthiasa Linda i Timothy’ego Steinera Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki z siedzibą w Trondheim zachęca naukowców z całego świata do koordynowania badań, aby móc określić np. wpływ genów, stresu, światła czy większego zanieczyszczenia na nasze migreny.

Zwróć również uwagę na kluczową wartość 15,8%: jest to liczba ludzi na świecie, którzy codziennie cierpią na bóle głowy. Według specjalistów od ośmiu dni kryzysu w miesiącu migreny są uważane za ciężkie. Od 15 dni tej choroby, która jest uważana za neurologiczną, staje się przewlekła: około 1,4 miliona Francuzów zostanie dotkniętych tą drugą formą.

Według stowarzyszenia konsekwencje w życiu codziennym są liczne dźwięk migreny Szacuje się, że 51% osób pracujących jest zmuszonych do opuszczenia pracy 90% pacjentów Mają trudności z opieką nad dziećmi i mieszkaniem, a 15% z nich ma myśli samobójcze podczas ataków migreny.

READ  HPE i Microsoft przeprowadzają pierwsze eksperymenty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - Wiadomości z Marsylii

Aby złagodzić migreny, istnieją leki przeciwdepresyjne, przeciwnadciśnieniowe lub przeciwpadaczkowe, które okazały się skuteczne, ale czasami mogą powodować działania niepożądane. W ostatnich latach pojawiły się nowe metody leczenia: cztery przeciwciała anty-CGRP — opracowane do blokowania CGRP, cząsteczki związanej z migrenami — są obecnie sprzedawane na całym świecie, w tym trzy w Europie i dwa we Francji, ale są drogie: od 250 do 270 euro miesięcznie.