Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pomimo wezwań do bojkotu, przychody z gry o Harrym Potterze zbliżają się do 1 miliarda dolarów

Warner Bros. Discovery ogłosiło, że zaledwie dwa tygodnie po premierze sprzedano 12 milionów egzemplarzy Hogwarts Legacy: Hogwarts Legacy.

Można było się tego spodziewać, ale teraz potwierdzają to liczby: Dziedzictwo Hogwartu: Dziedzictwo Hogwartu To już duży sukces. Warner Bros. Firma Discovery, posiadacz praw do licencji Harry’ego Pottera, poinformowała, że ​​najnowsza gra wideo z The Wizarding World of the Wizard’s Apprentice rozeszła się w 12 milionach egzemplarzy. Amerykański serwis podaje, że oznacza to przychody w wysokości ponad 850 mln dolarów Biznes zainteresowany.

Wydany 10 lutego tytuł osiągnął ten wynik sprzedaży w zaledwie dwa tygodnie. To stawia ją w gronie największych sukcesów gier wideo ostatnich lat, takich jak Cyberpunk 2077, mimo fatalnej premiery, czy gra Elden Ring, która została ukoronowana grą roku 2022.

W Europie Hogwarts Legacy: Hogwarts Legacy zaczęło się rekordowo. Oprócz corocznych odcinków FIFA Lub Wezwanie do służbyMusieliśmy cofnąć się do 2018 roku i wydać Red Dead Redemption 2 Znaleźć tak ważny start.

Spodziewaj się wzrostu sprzedaży

Wszystko to pomimo kontrowersji wokół tytułu. brytyjski powieściopisarz J.K. Rowling głośno o tym mówiła, odkąd jego uwagi zostały uznane za transfobiczne, co jest czymś więcej niż tylko dyskusją wśród fanów Harry’ego Pottera. Wezwania do bojkotu gier wideo padły przed wydaniem Dziedzictwa Hogwartu.

Celem było jak największe ograniczenie dochodów uzyskiwanych przez twórcę eposu literackiego. Bo nawet bez udziału w ich rozwoju JK Rowling będzie otrzymywać tantiemy ze sprzedaży gier związanych z wykorzystaniem stworzonego przez nią magicznego uniwersum.

W każdym razie dane dotyczące sprzedażyDziedzictwo Hogwartu: Dziedzictwo Hogwartu Musisz rosnąć. W tej chwili gra wideo opracowana przez Avalanche Software – która wprowadziła do swojej gry postać transpłciową – nie jest jeszcze dostępna na wszystkich konsolach. Mogą się z niej cieszyć wyłącznie posiadacze pecetów lub konsol najnowszej generacji (PlayStation 5, Xbox Series). Wersje na PS4 i Xbox One zadebiutują 4 kwietnia. Aby zagrać w nią na Nintendo Switch, trzeba będzie poczekać do 25 lipca.

READ  AMD Radeon RX 6950 XT, 6750 XT i 6650 XT: oto oferta

Najlepsze artykuły