Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polskie Hurricane pokonały włoskiego nastolatka, wygrywając Miami Open

Polskie Hurricane pokonały włoskiego nastolatka, wygrywając Miami Open

Wysłany dnia: Zmodyfikowano:

Port lotniczy Miami (AFP)

Polak Hubert Hurkaz wygrał w niedzielę Miami Open, pokonując w prostych setach Włocha Janica Sinnera i zdobywając swój pierwszy tytuł ATP Masters w swojej karierze.

26. miejsce Hurricanes, które w drodze do finału znokautowało czterech najwyżej sklasyfikowanych graczy, złapało nerwy na stadionie Hard Rock w Miami i wygrało 7-6 (7/4), 6-4 w 1 godzinę i 43 minuty.

Było to godne zwycięstwo 24-latka z Wrocławia, który zdobył swój drugi tytuł w sezonie, ponieważ jego wyzwanie wyszło z serii wymuszonych błędów.

Sinner, który w pierwszym secie przegrał 3-0, został znokautowany swoim pierwszym serwem.

Utalentowany 19-latek nabierał jednak pewności siebie w miarę postępów w secie, a Hargaz pracował w rogach z kilkoma terminalami wokół boiska.

Włoch wycofał się w piątym meczu, a następnie wywalczył 3: 3, kolejna przerwa po podaniu Harrocka dała mu prowadzenie 6: 5 i szansę na zaserwowanie seta.

Wydawało się, że Chinner zaostrza obsługę, a kolejny niewymuszony błąd, wysyłając długość bekhendu, pozwolił Hurricane’om przełamać 6-6 i wymusić dogrywkę.

Hurgas szybko awansował na prowadzenie 6/2 i chociaż Chinner zmienił to na 6/4, inny forhend, który nie trafił, oddał pierwszego seta Hurgasowi.

Hargas wykorzystał tę dynamikę do drugiego seta, prowadząc 4: 0 z podwójną przerwą.

Kiedy gra mu się wymknęła, Sinner zebrał się, by doprowadzić wynik do 4-3, ale nie był w stanie przełamać coraz bardziej niezadowolonych Harrocków w ósmym meczu, pozostawiając pole na 5-3.

Po tym, jak Sinner zdobył 5-4, Hargas ponownie skorzystał z błędów, które nie zostały mu narzucone przez jego przeciwnika w kluczowych momentach podczas pracy o mistrzostwo.

Sinner ustawił punkt dopasowania forhendowego z overhitem, a podczas następnego kroku w dół z włoskiej linii forhendowej przesunął się szeroko, aby przypieczętować zwycięstwo Harrocks.

READ  ArcelorMittal: Certyfikat „Odpowiedzialna Stal” w Polsce