Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski zespół Wilton podbije rynek marokański

Par Noura Mzaghrani

Ambasada RP w Rabacie, we współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym oraz Polską Organizacją Inwestycyjno-Handlową z Casablanki, była gospodarzem konferencji w Wilton w Maroku z okazji pierwszej rocznicy powstania polskich ciężarówek.

W konferencji udział wzięli Magreb Development Manager Wagleton Group, Polska Agencja Inwestycji – biuro w Casablance, John Bochniak oraz Business Development Manager Biura Polskich Inwestycji i Handlu w Casablance, Younus Assouci, agencja Magiz Close.

Na początku konferencji Ambasador RP Krzysztof Karvsky przypomniał, jak ważna jest współpraca między Polską a Marokiem, która przyczyniła się do wzrostu Maroka o 25%, 1 mld USD i eksportu do Polski o 613 mln USD. Mimo obecnego kryzysu polscy operatorzy zdecydowali się na osiedlenie się w Maroku, co jest przykładem dla wielu krajów na zwiększenie inwestycji w różnych regionach królestwa w oparciu o szczepionkę antyrządową.

W tym pierwszym roku działalności Wilton, polski producent naczep, przyczep i produkcji nadwozi, otworzył w marcu 2020 roku swoje przedstawicielstwo w Casablance. Niedawno rozpoczęła sprzedaż przyczep w Maroku. Mimo obecnej sytuacji gospodarczej Weilton był w stanie przetrwać kryzys. Już w grudniu 2020 roku do Casablanki dotarły dziesiątki egzemplarzy, a nadejdzie piąta dostawa, ogłosiło stowarzyszenie, nie tylko Wilton „Dostawca sprzętu transportowego„, Ale przyszło”Rozwiązania finansoweS ”do swoich głównych klientów, a także„Serwis pogwarancyjny„.

Projekt w Maroku nawiązuje do Wilton „Otwarcie nowych rynków jest jednym z najważniejszych wydarzeń w strategii Grupy i jej rozwoju międzynarodowym, zarówno w Afryce.– wyjaśnił.

Biorąc pod uwagę możliwości, jakie stwarza Maroko, Ambasador powtórzył swoje oczekiwania dotyczące rozwoju stosunków między oboma krajami nie tylko w dziedzinie logistyki, ale także turystyki, edukacji i kosmetyków. Wyraził tym samym podziw dla jego szczególnego zainteresowania portem Danger Med, który przyciąga wielu inwestorów strategicznych.