Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski prezydent prowadzi w Kenii kampanię zachęcającą do wzajemności w stosunkach handlowych

Polski prezydent prowadzi w Kenii kampanię zachęcającą do wzajemności w stosunkach handlowych

Prezydent Polski Andrzej Duda i jego kenijski odpowiednik William Ruto spotkają się w Nairobi w poniedziałek 5 lutego 2024 r. Andrzej Duda przebywa z sześciodniową wizytą do Kenii, Rwandy i Tanzanii, koncentrując się na dyskusjach politycznych i wysiłkach na rzecz wzmocnienia więzi handlowych – według urzędnicy. .

Biuro polskiego prezydenta poinformowało, że w poniedziałek rano Duda przeprowadził rozmowy z prezydentem Kenii Williamem Ruto na temat „wzmocnienia stosunków dwustronnych oraz wzmocnienia współpracy gospodarczej i bezpieczeństwa międzynarodowego”.

Później tego samego dnia Duda i Ruto mieli wziąć udział w Polsko-Kenijskim Forum Biznesu.

Wizyta Dudy w Afryce Wschodniej będzie koncentrować się na dyskusjach politycznych, „ale także na umowach handlowych i wysiłkach na rzecz ożywienia polskiej gospodarki, inwestycji i handlu” – powiedziała w poniedziałek rano Polskiemu Radiu Doradca Prezydenta Małgorzata Baborka.

Jak podaje Polska Agencja Informacyjna, wieczorem prezydent w towarzystwie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy ma spotkać się z Polską w Nairobi.

Jak podają urzędnicy, we wtorek polska para prezydencka odwiedzi ośrodek szkolenia straży pożarnej i ratownictwa w Kiambu koło Nairobi.

W środę Duda uda się do Rwandy, gdzie spędzi dwa dni. Urzędnicy powiedzieli reporterom, że polski prezydent i pierwsza dama odwiedzą w piątek Tanzanię.

READ  Kurs GBPUSD w dalszym ciągu spada po bardzo niskim odczycie PMI w Wielkiej Brytanii.