Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski gigant naftowy Orlin będzie próbował ponownie wybrać obecny rząd – Euractiv FR

Polski gigant naftowy Orlin będzie próbował ponownie wybrać obecny rząd – Euractiv FR

Polski gigant naftowy Orlen SA wykorzystuje wojskowe cysterny do dostarczania paliwa na stacje po tym, jak obniżki cen doprowadziły do ​​poważnych niedoborów w całym kraju, ogłosiła w weekend spółka.

Państwowe przedsiębiorstwo zostało oskarżone o sztuczne zaniżanie cen w celu ułatwienia reelekcji rządu, jednak zaprzeczało tym oskarżeniom. Niższe ceny zachęcały kierowców do zakupu większych ilości paliwa, zwiększając trzykrotnie lub czterokrotnie popyt i prowadząc do niedoborów paliwa. Tablice umieszczone na stacjach benzynowych informujące konsumentów o „Awaria pompy paliwa”.

Firma potwierdziła, że ​​korzystała z wojskowych tankowców. „Jak to często bywało w przeszłości.”l „Usprawnij logistykę, szybciej dostarczając produkty Orlenu.”. Jednak tak się stało „Kategorycznie zaprzeczył tym sugestiom […] Jeśli chodzi o wykorzystanie przez Orlin wojskowych rezerw paliwa”które określiła jako „fałszywe wiadomości”.

Komunikat Orlina potwierdza wcześniejsze doniesienia o… Wgląd w politykęKto na początku ubiegłego miesiąca przewidywał, że armia będzie wspierać główny polski koncern naftowy w rozwiązaniu problemu niedoborów paliwa.

Wgląd w politykę Oczekiwała także, że Orlin wykorzysta strategiczne rezerwy wojskowe do zwiększenia dostaw na stacjach benzynowych, czemu spółka zaprzeczyła. Jednak ceny oleju napędowego na stacjach w Orleanie znacząco spadły w ostatnich miesiącach, pomimo rosnących cen ropy na rynkach światowych.

Według Roberta Tomaszewskiego, dziennikarza V Wgląd w politykęOrlin obniża ceny paliw od lipca i rezerwy wystarczą mu na kontynuowanie tej działalności aż do wyborów 15 października.

Piotr Macieszek, dziennikarz at Strewa Inojstorow– oznajmił L Radia Polskiego Nie należy spodziewać się w najbliższym czasie wzrostu cen paliw w Polsce, co jest efektem utrzymującej się tendencji spadkowej cen na światowych rynkach ropy.

READ  Wykres dnia - EURJPY (24.11.2022)