Polska zmierzy się z Francją w półfinale po wyeliminowaniu ze Słowenii

Giannis Antetokounmpo, Luka Doncic według Nikoli Jokica. Żadna z trzech największych gwiazd Euro nie pojawi się w piątkowym półfinale turnieju w Berlinie. Broniący tytułu mistrzowie Słowenii nie uniknęli porażki swojego mistrza w ćwierćfinale z Polską (90-87).

Doncic (14 punktów, 11 zbiórek, 7 asyst w 5/15 przy 6 faulowych strzałach) szybko stał się zmęczony i wyczerpany fizycznie, co czasami sprawiało wrażenie chybotania. Zawodnik Dallas nie dokończył meczu, skacząc -4 (80-76) na pięć fauli i został wyrzucony z gry na trzy minuty przed końcem.

Dla Francji to całkowicie zmienia krajobraz, ponieważ the Blues nie mogą znaleźć pokonanych Słoweńców na tym samym poziomie co w zeszłym roku (90-89). Biorąc pod uwagę porażkę w puli (82-88), może nie byli faworytami.

Zamiast tego zmierzą się z nieprawdopodobną Polską, która nie pojawiła się w ćwierćfinale Euro od 1997 roku i nie zdobyła medalu od 1967 roku (3. miejsce). Jednak obcokrajowiec, który po przerwie prowadził z 19 punktami przeciwko Słoweńcom (58-39), znalazł dowody na to, aby odbić się i wygrać, gdy ten drugi odwrócił dynamikę (70-74, 36.).