Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zbuduje mur na granicy z rosyjską enklawą Kaliningrad

Polska zbuduje mur na granicy z rosyjską enklawą Kaliningrad

Seana Gallupa / Getty Images ZERDZENY, POLSKA – 28 PAŹDZIERNIKA: Znak ostrzegawczy po stronie rosyjskiej stoi obok litewskiego ogrodzenia granicznego w pobliżu dokładnego punktu, w którym spotykają się granice Polski i Litwy oraz rosyjska pół-eksklawa Kaliningradu, jak widać 28 października 2022 r. w pobliżu Zerdzhenye. , Polska. Pomnik wyznacza zachodni kraniec strategicznie ważnej Przełęczy Suwalskiej, około 70-kilometrowego odcinka ziemi wzdłuż granicy litewskiej i polskiej między Kaliningradem a prorosyjską Białorusią. W przypadku konfliktu zbrojnego rosyjska kontrola nad Przesmykiem Suwalskim odcięłaby trzy państwa bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię od reszty Unii Europejskiej. (Zdjęcie: Sean Gallup/Getty Images)

Seana Gallupa / Getty Images

(Zdjęcie: Miejsce styku granic Polski i Litwy oraz rosyjskiej enklawy Kaliningrad)

Międzynarodowy – W środę, 2 listopada, polski minister obrony zapowiedział budowę armaty Wzdłuż granicy z rosyjską enklawą Kaliningrad, aby zapobiec nielegalnemu tranzytowi migrantów, zdaniem Warszawy, z Rosji.

The Polska Wzniosła już fizyczną i elektroniczną barierę wzdłuż swojej granicy z Białorusią, sojusznikiem Rosji, oskarżając białoruski reżim o wpuszczanie migrantów chcących dostać się do Unii Europejskiej, czemu Mińsk zaprzecza.

Po uruchomieniu lotów łączących region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej z Kaliningrademi Zdecydowałem się na podjęcie działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa na granicy z enklawą kaliningradzką. Zaczęliśmy tam budować tymczasową barierę”.– powiedział dziennikarzom Mariusz Błaszczak.

Konfrontacja ” wojna hybrydowa »

Wyjaśnił, że bariera będzie się składać z trzech równoległych ogrodzeń z drutu kolczastego o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów oraz sprzętu elektronicznego. Zaczyna się praca ” od dzisiaj „Nalegał na tę 210-kilometrową granicę lądową.

Aby zapobiec kryzysowi migracyjnemu, który rozważa Polska takie jak „Wojna hybrydowa” Rosyjski A Białoruś była skierowana przeciwko niej. We wrześniu 2021 r. Warszawa nałożyła na granicę z Białorusią strefę szeroką na około trzy kilometry i długą na ponad 400 kilometrów.

READ  Edycja 2022: Struktura rynku usług aplikacji chmury publicznej, analiza wielkości udziałów, portfel rynkowy

Obszar ten był niedostępny dla wszystkich nierezydentów, w tym członków organizacji pozarządowych pomagających imigrantom i dziennikarzom. Ponieważ ten środek został zniesiony w lipcu ubiegłego roku, nadal zabronione jest zbliżanie się do tego limitu na odległość mniejszą niż 200 metrów, chronionej przez żelazną barierę o wysokości pięciu metrów, która jest wyposażana w kamery i czujniki ruchu.

Pomimo powszechnej praktyki przepychanek realizowanej przez Polskę, straż graniczna i działające w terenie organizacje pozarządowe zgłaszają codziennie około stu prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu.

Zobacz także na Huff Post: