Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zaprzecza masowemu oszustwu i potępia „bzdury”.

Polska zaprzecza masowemu oszustwu i potępia „bzdury”.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński w listopadzie 2022 r. Zdjęcia SOPA / Attila Husejnow / Zdjęcia SOPA/Si

W polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych od tygodni panuje zamieszanie po doniesieniach o wydawaniu wiz obcokrajowcom w drodze łapówek.

W środę 20 września polski rząd odrzucił zarzuty”Śmieszny„O”RozmiarPo tym, jak Niemcy wyraziły swoje zaniepokojenie tą sprawą, jego kraj, będący członkiem Unii Europejskiej, wykazuje korupcję w wydawaniu wiz obcokrajowcom.

Niestety, niemiecka prasa opisuje absolutnie absurdalne narracje opozycji na temat skali, z jaką mamy do czynienia. Rozmawiałem wczoraj z niemieckim ministrem spraw wewnętrznych Nancy Facer– zapowiedział w Radiu Jet jego polski odpowiednik Mariusz Kamiński.Wyjaśniłem mu rzeczywisty rozmiar„kłopoty”,Przekonałem ją, że to tylko kampania wyborcza opozycji i powiedziałem, żeby nie wierzyła w te bzdury„, on dodał.

„Poważne zarzuty związane z możliwymi oszustwami wizowymi”

Źródło niemieckiego rządu poinformowało wcześniej, że Nancy Feser zadzwoniła do Mariusza Kamińskiego i wezwano polskiego ambasadora w Berlinie. „Wyjaśniono, że rząd centralny oczekuje od polskiego rządu szybkiego i pełnego wyjaśnienia poważnych zarzutów dotyczących możliwych oszustw wizowych.„, ona dodała.

Komisja Europejska ogłosiła w środę, że zwróciła się do „Wyjaśnienia» Do Polski w związku z zarzutamimartwić się» W związku z tą sprawą. W polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych od tygodni panuje zamieszanie po doniesieniach o wydawaniu wiz obcokrajowcom w drodze łapówek. Wiele osób usłyszało zarzuty.

Korzyści odnieśliby obywatele państw Bliskiego Wschodu i Afryki, gdyby system ten został ustanowiony pomiędzy ambasadami Polski a agencjami zagranicznymi w poszczególnych krajach.

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

READ  Paulo Sosa rezygnuje z funkcji polskiego trenera