Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wygrywa ze Stanami Zjednoczonymi

Polska wygrywa ze Stanami Zjednoczonymi

Matthew Warnier, Media365 Opublikowano: niedziela, 23 lipca 2023 o 23:45

Na zakończenie czterogrupowego finału na oczach kibiców w Gdańsku Polska zdobyła tytuł Ligi Narodów 2023, co stanowi jej pierwszy tytuł w tych rozgrywkach.

Polska zdobywa pierwszy tytuł w Lidze Narodów! Jedenaście lat po zdobyciu tytułu Ligi Światowej podopieczni Nikoli Grbica w finale przed rozentuzjazmowaną publicznością w gdańskiej Ergo Arenie zadali drugą z rzędu porażkę ze Stanami Zjednoczonymi. Koledzy Lukasa Kaczmarka przez większą część pierwszej połowy wyszli na prowadzenie (25 punktów) i ani razu nie uspokoili się, gdyż różnica wahała się w zasadzie od jednego do trzech punktów. Amerykanie z dumą stracili dwa punkty, aby rozstrzygnąć grupę, ale trzeci był właściwy dla gospodarza finałowego etapu. Druga runda przez długi czas przypominała pierwszą, a na tablicy wyników dominowała Polska. Po raz kolejny różnica między obydwoma zespołami nie była na tyle duża, aby Polakom dać sobie radę. Po wygraniu czterech wymian z rzędu, ponownie na jeden dystans, amerykańska selekcja miała ostatnie słowo w zaciętym spotkaniu po drugim remisie i po jednym secie.

Polska rozdzieliła się bezpowrotnie

To ożywiło dumę polskich zawodników, którzy od początku trzeciej grupy wyraźnie podnieśli głos. Po szybkim uzyskaniu czteropunktowej przewagi, seria czterech wygranych wymian z rzędu pozwoliła im zbliżyć się do dziesięciopunktowej przewagi. Nie wykorzystując swojego talentu, już po trzeciej secie Polska odzyskała kontrolę nad tabelą wyników i była o krok od zwycięstwa. Ale podniecenie nie trwało długo. Mimo 14 punktów Tore DeFalco Stany Zjednoczone szybko spadły do ​​jednostronnej czwartej grupy. W rzeczywistości różnica natychmiast wzrosła do ośmiu długości po 20 wymianach. Wystarczy pozwolić kolegom Aleksandra Sluki (14 punktów) jak najlepiej zarządzać emocjami. Po zdobyciu ostatnich trzech punktów Polacy zakończyli ten finał na pierwszym punkcie meczowym (25-23, 14-26, 25-18, 25-18), aby wygrać „swoją” Ligę Narodów. Kilka godzin temu Japonia zakończyła swoją kampanię bliskim zwycięstwem nad Włochami w małym finale (25-18, 25-23, 17-25, 17-25, 15-9).

READ  Rynek centrów rozrywki dla dzieci odnotowuje wzrost sprzedaży - Androidfun.fr