Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carla Bruni Sarkozy wezwana do postawienia zarzutów

Carla Bruni Sarkozy wezwana do postawienia zarzutów

We wtorek 9 lipca żona Nicolasa Sarkozy’ego została wezwana przed sędziego w celu przedstawienia aktu oskarżenia w związku ze sprawą Takieddine’a.

We wtorek 9 lipca Carla Bruni została wezwana do postawienia zarzutów przez sędziego prowadzącego dochodzenie w sprawie fałszywych wycofań Ziada Takieddine’a. Według źródła bliskiego sprawie w BFMTV, potwierdzającego informację Agence France-Presse, Carla Bruni została wezwana we wtorek rano przez sędziego w celu postawienia jej w stan oskarżenia w związku z fałszywym wycofaniem się przez Ziada Takieddine’a.

W tej sprawie jest podejrzana o udział w „ukrywaniu fałszerstw wobec świadków” oraz „wspólnictwie przestępczym w celu przygotowania popełnienia oszustwa podczas procesu i korupcji zagranicznych funkcjonariuszy publicznych”.

Można im także nadać bardziej odpowiedni status „asystenta świadka”, nawet jeśli jest to mało prawdopodobne. Niniejsze wezwanie sędziego jest zbieżne z bezpłatną rozprawą, w której uczestniczyła 2 maja.

„Uratuj Sarko”

„Uratuj Sarko”. To kryptonim nadawany przez dziesiątki stron w 2020 r. operacji komunikacyjnej mającej na celu uniewinnienie Nicolasa Sarkozy’ego w sprawie dotyczącej finansowania Libii, która powinna być rozpatrywana od stycznia 2025 r.

Celem tej operacji było przekonanie Ziada Taqi al-Dina do wycofania oskarżeń wobec Nicolasa Sarkozy’ego. Najpierw w mediach (w wywiadzie dla Mecz Paryż W oświadczeniu wideo wyemitowanym przez BFMTV, następnie skierowanym do notariusza odpowiedzialnego za przesłanie oficjalnego dokumentu do francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Ziad Taqi al-Din miał otrzymać nagrodę za odwrót. Mówimy tu o nieco ponad 600 tysiącach euro.

Według śledczych operację przeprowadziło kilkadziesiąt stron. Wśród nich znajduje się Mimi Marchand, papieżka dziennikarstwa celebrytów, bardzo bliska Carli Bruni. W związku z tym policja przeprowadziła dochodzenie w sprawie byłej Pierwszej Damy i znalazła kilka dowodów wskazujących na jej udział w operacji z Mimi Marchand mającej na celu „uratowanie Sarco”.

Wymiar sprawiedliwości zaczął zwracać uwagę na Carlę Bruni po przesłuchaniu Michele (Mimi) Marchand, królowej dziennikarstwa celebrytów zaangażowanej w tę sprawę. Kilka wizyt w domu Nicolasa Sarkozy’ego przed wypadkiem uzasadniała tym, że zamierza po prostu spotkać się ze swoją przyjaciółką Carlą Bruni-Sarkozy.

READ  Co oglądać (lub nie oglądać) w tym tygodniu w świecie żydowskiej rozrywki

Ukryta linia telefoniczna

Sędzia prowadzący śledztwo przekazał swoje badania Carli Bruni. W szczególności zauważył, że usunęła wszystkie wiadomości wymieniane z Mimi Marchand w czerwcu 2021 r., kiedy postawiono jej zarzuty. Przynajmniej Carla Bruni jest podejrzana o odegranie roli w powiązaniu różnych stron w tej sprawie o fałszywe wycofanie zeznań.

Według Agence France-Presse sędzia uważa, że ​​znalazł dowody na to, że Carla Bruni korzystała z ukrytej linii telefonicznej. Dzięki tej linii była para prezydencka mogła otrzymywać od Mimi Marchand wiadomości o postępie operacji medialnej.

Vincent Vantigem i Magali Rangin