Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wygrywa z USA

Polska wygrywa z USA

Mathieu Warnier, Media365, wysłano w niedzielę 23 lipca 2023 r. o 23:45.

Po ukończeniu czterorundowego finału przed własną publicznością w Gdańsku, Polska wygrała edycję Ligi Narodów 2023, zdobywając pierwszy tytuł w tych rozgrywkach.

Polska po raz pierwszy w Lidze Narodów! Jedenaście lat po zwycięstwie w World Series piłkarze Nikoli Grbica spowodowali, że Stany Zjednoczone przegrały po raz drugi z rzędu w finale przed rozpromienioną publicznością gdańskiej Ergo Areny. Ścigając się na prowadzeniu przez większą część pierwszej tercji, koledzy z zespołu Łukasz Kaczmarek (25 punktów) nigdy nie byli spokojni, a różnica wahała się głównie między jednym a trzema punktami. Amerykanie z dumą odrzucili dwa sety, ale trzeci był dobry dla gospodarzy finałowego etapu. Rewanż przez długi czas wyglądał jak pierwszy, gdyż Polska objęła prowadzenie na tablicy wyników. Tam znowu przepaść między dwiema formacjami nie była na tyle duża, aby Polacy mogli sobie poradzić. Wracając na długo po wygranej wymianie czterech rzędów, amerykański pick zdobył ostatnie słowo w napiętym starciu w drugim tie-breaku w jednym secie dookoła.

Polska została nieodwołalnie oddzielona

Ożywiło to dumę polskich zawodniczek, które tak wyraźnie podniosły głos od początku trzeciego seta. Szybko budując czteropunktową przewagę, seria czterech kolejnych wymian pozwoliła im z wyprzedzeniem zbliżyć się do słupka dziesięciu jednostek. Nie forsując swojego talentu iw trzecim secie Polki odzyskały kontrolę nad tablicą wyników i były o krok od zwycięstwa. Jednak niepewność nie trwała długo. Pomimo Tore DeFalco (14 punktów), USA szybko spadły do ​​czwartego seta różnicą jednego. W rzeczywistości różnica natychmiast powiększyła się do ośmiu długości po 20 wymianach. Wystarczająco dużo, by koledzy z drużyny Aleksandar Sliuka (14 punktów) lepiej panowali nad emocjami. Zdobywając ostatnie trzy punkty, Polacy zakończyli ten finał z pierwszego punktu meczowego (25-23, 14-26, 25-18, 25-18) by wygrać „Ligę Narodów”. Kilka godzin temu Japonia zakończyła swój bieg błyskawiczną porażką z Włochami w minifinale (25-18, 25-23, 17-25, 17-25, 15-9).

READ  Czy meczowa publiczność pozwala zmierzyć ewentualny bojkot rozgrywek?