Polska być może była gospodarzem COP24 do końca 2018 roku, ale nie jest łatwo skręcić w róg na węgiel, który dostarcza ponad 80% energii elektrycznej. Obecnie w Polsce od ponad 20 lat Veolia wspiera władze w kierunku wolno postępujących zmian ekologicznych.
Dyrektor zarządzający Veolii, Frédéric Faroche, jest dumny z sieci ciepłowniczej w Warszawie, której udało się zaprojektować 1500 kilometrów rur ciepłej wody.
„Aby marnować jak najmniej energii na pompowanie i transport, zamontowaliśmy czujniki we wszystkich punktach dostaw i zdalne sterowanie” – wyjaśnia dyrektor Veolia w Polsce. Najpierw rozwiązaliśmy problem z wyciekiem, a następnie wykonaliśmy geolokalizację. I uzasadniał zatrudnienie pułków odpowiedzialnych za operacje konserwacyjne.
Wniosek: Zainwestuj 13 13 milionów i oszczędzaj na kosztach energii każdego roku dla miasta liczącego 60 000 mieszkańców!
Mniej energii oznacza mniejsze zużycie węgla oraz mniej CO2 i innych cząstek uwalnianych do atmosfery. Polska jest częścią sojuszu 190 krajów, które od 2030 roku będą stopniowo wycofywać węgiel.
Porozumienie w tym kierunku zostało zawarte w środę 3 listopada podczas COP26 w Glasgow. Sygnatariusze zgodzili się zakończyć wszystkie inwestycje w nową energetykę węglową.
Napisz do niego: [email protected]
Znajdź tę rubrykę w czasopiśmie w International Mobility Apps i na stronie internetowej francuski za granicą.fr
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu