Polska vs Anglia – Raport z meczu piłki nożnej – 8 września 2021

Polska zdobyła wyrównanie w doliczonym czasie gry, aby zakończyć doskonały start Anglii w eliminacjach do Mistrzostw Świata i zapewnić sobie ważny remis 1:1 w Warszawie.

Podopieczni Garetha Southgate, którzy w lipcu przegrali finał Euro 2020 z Włochami w rzutach karnych, wygrali pierwsze pięć meczów w grupie A.

– Kwalifikacje do Mistrzostw Świata UEFA w ESPN+: transmisje i powtórki meczów (tylko USA)
– Streamuj codziennie ESPN FC w ESPN+ (tylko USA)

Bramka Harry’ego Kane’a z dalekiego dystansu w 72. minucie pozwoliła im przedłużyć tę grę do sześciu meczów, po czym trafienie Damiana Szymańskiego w 92. minucie dało Polsce mało prawdopodobne wyrównanie.

„Niewiarygodne uczucie. Cieszę się, że udało nam się strzelić tego gola w ostatnich minutach. Ciężko na to pracowałem, doznałem kontuzji” – powiedział Simański. Grać z Anglią, strzelać gola, to spełnienie marzeń. „

To był jak dotąd najtrudniejszy test Anglii w grupie A, ponieważ Polska była sfrustrowana swoją defensywną grą i poczuciem gry, ale goście wyglądali na gotowych do podania i zrobienia postępów w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Świata.

Wysiłki Anglii zostały udaremnione w pierwszych 45 minutach, kiedy nie zdołali zdenerwować Wojciecha Szczęsnego w meczu z Polską. Tymczasem główne zagrożenie dla gospodarza, Roberta Lewandowskiego, zostało ograniczone o połowę szans, z czym ostrożnie poradził sobie Jordan Pickford.

Pierwsza połowa rozpoczęła się szybko, ale spokojnie, gdy sędzia gwizdał w przerwie, gdy zebrali się angielscy i polscy zawodnicy. Harry Maguire wydawał się być wściekły z jakiegoś powodu, a sędzia ponownie wezwał polskiego obrońcę Kamila Glicka, który próbował zejść z boiska. W końcu sytuacja się uspokoiła i obaj gracze zostali ostrzeżeni.

– Tuż przed pierwszą połową miał miejsce incydent, który przykuł uwagę graczy FA – powiedział po meczu Kane. „Oni się nim opiekują i sprawdzają, a my się tym zajmiemy. Wygląda na to, że to było coś, co zostało zrobione, a nie zostało powiedziane. Nie mamy szansy obejrzeć zdjęć i porozmawiać do chłopca.

READ  Nathalie Bay, Pierre Richard, Carla Bruni... 56 artystów potępia „egzekucję” Gérarda Depardieu

Anglia poprawiła sytuację po przerwie, gdy Jack Grealish i Raheem Sterling drażnili się z polskim obrońcą, ale znowu Chesney nie martwił się zbytnio. Tak było do 72. minuty, kiedy potężny, skośny strzał Kane’a minął byłego bramkarza Arsenalu 32 jardów, by dać Anglikom przewagę.

Był to 15 z rzędu eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata, w których Kane strzelił gola i wydawało się, że zapewnił sobie szóste z rzędu zwycięstwo w sezonie.

W odpowiedzi Polakom zabrakło pomysłów, ale omal nie zdobył wyrównania przez Pickforda, którego przegonił rezerwowy Karol Soederski, ale bramkarz Evertonu wyzdrowiał, by nie dopuścić do przekroczenia linii bramkowej.

Potem, gdy Anglia wydawała się oglądać mecz, dośrodkowanie Lewandowskiego zostało skierowane do domu przez Szymańskiego, by ogłuszyć Anglię i zdobyć punkt dla Polski.

„Uderzaj w zęby na końcu, nigdy nie jest łatwo poddać się w ostatniej chwili” – powiedział Kane. „To był dobry występ dla chłopców, ale dobrze kontrolowaliśmy mecz. Oczywiście. [there was an atmosphere]Gramy o szansę zagrania w Pucharze Świata. Oczywiście Polacy widzieli w tym swoją ostatnią szansę na odebranie nam kilku punktów i zbliżenie się do nas w drużynie.

„Myślałem, że dobrze sobie z tym poradziliśmy. Mecz z Węgrami i ten pierwszy mecz nie był łatwy. Chłopcy poszli w górę i dobrze sobie radzili. „

Anglia ma 16 punktów w sześciu meczach, druga Albania z 12 punktami, Polska 11 i Węgry 10 punktów. Najlepsza drużyna w grupie kwalifikuje się do mundialu w Katarze w przyszłym roku, a druga drużyna zmierza do eliminacji.