Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: rosyjscy uchodźcy wkrótce zostaną wydaleni?


LPolska, Litwa, Łotwa i Estonia zamknęły granice dla Rosjan wjeżdżających do strefy europejskiej z wizą począwszy od tego poniedziałku 19 września. Poinformowany przez Informacje o Francji Jest to szczególnie niepokojące dla przeciwników Kremla w Polsce. Strona zauważa jednak, że dla niektórych kategorii zostaną poczynione wyjątki, na przykład dla tych, którzy sprzeciwiają się reżimowi Władimira Putina. Te cztery kraje mają wspólne granice lądowe z Finlandią, jedynymi krajami w Unii Europejskiej Rosja.

Obywatele rosyjscy posiadający wizę nie mogą już podróżować tam w celach turystycznych, kulturalnych, sportowych lub biznesowych. Polska Uzasadniał krok w kierunku „zagrożeń dla porządku publicznego i bezpieczeństwa” i miał na celu dalszą izolację Rosji. Decyzja jest najnowszą z serii sankcji i innych środków podjętych przez Unię Europejską lub jej państwa członkowskie Moskwa najechali Ukraina 24 lutego.

„Ta decyzja pomaga Putinowi”

Dla uchodźców z obywatelstwem rosyjskim na terenie Polski sytuacja jest jeszcze bardziej niepokojąca. Agata, obywatelka Rosji przeciwna Władimirowi Putinowi, uchodźca Polskauważa, że ​​będzie musiała wrócić do Rosji, jeśli polski rząd odmówi jej wizy i nie udzieli jej zezwolenia na pobyt. Po powrocie do ojczyzny ryzykuje więzienie, zapewnia media.

Czytaj więcejNa północno-wschodniej Ukrainie „strategiczne wycofanie się” wygląda na porażkę

„Ten nowy środek zapobiega wszelkim oporom, to bardzo złe rozwiązanie. Ograniczenie wiz to zachęta dla tych, którzy nadal chcą uciekać” – uważa. Inny uchodźca, z którym przeprowadził wywiad France Info, ubolewał nad „wielkim błędem Polski”. „Ta decyzja pomaga Putin – powiedział, że teraz Rosjanom będzie trudniej wejść do UE, ponieważ loty z Rosji są zakazane z przestrzeni powietrznej UE.