Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska rośnie w Europie

Polska w czołówce poparciaUkraina Od początku rosyjskiej inwazji w lutym. Już teraz przychylnie przyjęła ten przepływ czterech milionów uchodźców na stałe lub w drodze tranzytowej, zapewniając im mieszkania i prawa socjalne, otwierając swoje szkoły dla dzieci i reprezentując 10% populacji. Jest to główna baza, z której narody zachodnie wysyłają pomoc humanitarną i broń na wojnę z sąsiadami. Aktywnie broni mentalności wojennej prezydenta Wołodymyr ŻeleńskiWarszawa nieuczciwie wyraża swoją wrogość wobec Władimira Putina, reklamowanego jako nowego Hitlera.

To niezachwiane zaangażowanie w naród, który walczy o przetrwanie, zyskało nową wagę Polska W Unii Europejskiej. Jego suwerenny rząd, choć marginalizowany przez prawo podważające praworządność, przypadkowo skompromitował się z Brukselą. Ciernista sprawa Władza polityczna opiera się na mechanizmie regulacyjnym, który pozwala sędziom. Porozumienie umożliwi uwolnienie znacznych środków w ramach europejskiego planu naprawczego przyjętego w 2020 r. w celu zwalczania skutków zakażenia koronawirusem. Govit-19.

Polska uważa za konieczne, aby wojna zapukała do jej drzwi, ponieważ jest blisko Stanów Zjednoczonych w kwestiach bezpieczeństwa, aby odegrać ważną rolę w Europie i przyciągnąć środek ciężkości Unii Europejskiej. W rzeczywistości okupacja Ukrainy zmusza wszystkie kraje kontynentu, w tym Europę Zachodnią, do skierowania się na wschód.

Przegląd strategii politycznej Unii Europejskiej

Zagrożenie na Kremlu zmusza go do wzmocnienia wschodniej części.NATO I ponownie rozważ strategię polityczną UE wobec państw regionu, w tym Bałkanów, które nie są jeszcze członkami. Na szczycie w Brukseli w tym tygodniu Warszawa mocno apelowała o przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE.

Jego ambicja pochodzi z daleka. Od momentu przystąpienia do Unii w 2004 roku Polska nadal dąży do organizowania krajów Europy Środkowo-Wschodniej w celu zrównoważenia bieguna założycielskiego Europy Zachodniej. Z prężnie działającą gospodarką liczącą 38 milionów ludzi, chce odzyskać przywództwo, które ustanowiło w historii. Siła napędowa „Partnerstwo Wschodnie” Unia Europejska splata razem kraje, które były wcześniej członkami Związku Radzieckiego, co doprowadziło do powstania wielu regionalnych struktur politycznych.

READ  Angelina Jolie jedzie do Lwowa na Ukrainie przeciwko Rosji

Dużą popularnością cieszy się grupa Viscerat, zrzeszająca Polskę, Węgry, Czechy i Słowację. Premier Węgier Viktor Orbán jest obecnie sparaliżowany dwuznacznością z Moskwą i odgrywa kluczową rolę w konsultacjach, które cztery stolice chcą chronić. Kolejne forum, „Bucharest Nine”, zrzesza dziewięciu członków NATO, od Estonii po Bułgarię, w kwestiach bezpieczeństwa.

Polska wraz z Chorwacją uruchomiła w 2016 roku trzy inicjatywy morskie, zrzeszające dwanaście państw rozciągających się od Bałtyku na północy, Morza Czarnego na wschodzie i Adriatyku na południu. Cel: Promowanie infrastruktury transportowej i energetycznej oraz projektów kulturalnych i naukowych. Warszawa jest też rodzajem sponsoringu vis-vis kijowa. Od 2014 roku siły składające się z żołnierzy polskich, litewskich i ukraińskich szkolą ich do standardów NATO. W lipcu 2020 r. Polska, Litwa i Ukraina utworzyły również Trójkąt Lubelski, platformę współpracy na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską. Lublin, polskie miasto, obejmuje dwa wieki wspólnej historii trzech krajów od XVI do XVIII wieku.

Ten szybki proces ilustruje, dlaczego Warszawa po cichu przyjęła niedawną propozycję Emmanuela Macrona, by stworzyć europejską wspólnotę polityczną, która połączy kraje spoza UE. Co więcej, Trójkąt Weimarski, utworzony w 1991 roku między Niemcami, Francją i Polską, utknął w martwym punkcie z powodu różnic w konstrukcji europejskiej i stosunkach z Rosją. Bardziej niż kiedykolwiek Polska nie chce być uważana za granicę i postrzega siebie jako decydujący biegun dla przyszłości Europy.