Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: „Niemcy muszą wziąć odpowiedzialność za II wojnę światową” (Minister Spraw Zagranicznych)

Polska: „Niemcy muszą wziąć odpowiedzialność za II wojnę światową” (Minister Spraw Zagranicznych)

„Trzeba stworzyć system rekompensat za zabytki kultury polskiej” (Zbigniew Rau)

W piątek Polska wezwała nowy rząd Niemiec do przygotowania się do II wojny światowej i rozpoczęcia negocjacji.

Podczas konferencji prasowej z nową szefową niemieckiej dyplomacji Annaleną Berbach, jego polski wysłannik w Warszawie Zbigniew Rau, który złożył swoją pierwszą wizytę w Warszawie, wyraził nadzieję, że nowy rząd niemiecki będzie gotowy przyjąć tę odpowiedzialność, zarówno w w formie negocjacji i odszkodowania.

„Aby odzyskać zrabowane przez Niemcy dobra kultury, musimy wrócić do ewentualnego rozwoju systemu rekompensat za zabytki kultury polskiej” – dodał.

Pani Baerbock zapewniła swojego polskiego sojusznika, że ​​polsko-niemiecka przyjaźń w UE jest „nieoceniona”, chociaż „niezmierzone polskie straty” w czasie wojny i okupacji nie są oczywiste.

Podkreślił, że porozumienie nie jest sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w sprawie zarzutów, ale raczej sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w sprawie zarzutów.

„Naszym historycznym zadaniem jest krzewienie pokoju i przyjaźni w sposób otwarty i uczciwy” – powiedziała pani Berg, która złożyła hołd wieńcem na grobie nieznanego żołnierza w stolicy Polski.

READ  Wstrzymanie dostaw broni z Polski na Ukrainę wstrząsnęło Europą