Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska nie wyklucza rychłej wojny z Rosją

Polska nie wyklucza rychłej wojny z Rosją

The „Najgorszy scenariusz”. W wywiadzie dla tabloidu z poniedziałku 5 lutego 2024 r Super Ekspres Minister Władysław Kosiniak-Kamysz wskazał nie „Usunąć groźbę wojny z Rosją”Uważał, że jego kraj powinien się na to przygotować „pilny”.

„Nie wolno nam przyzwyczajać się do wojny, ale nie wolno nam o niej zapominać. Sytuacja jest bardzo poważna i wiele krajów zdaje sobie z tego sprawę.Wyjaśnił to w swoim przemówieniu otwierającym.

Czytaj więcej: Dlaczego kraje zachodnie zwiększają liczbę deklaracji wojny przeciwko Rosji?

„Dla mnie osobiste wyposażenie zawodników jest bardzo ważne”

Zapytany o możliwość bezpośredniego ataku Rosji na Polskę, Władysław Kosiniak-Kamysz następnie dał do zrozumienia. „Zrób wszystkie zdjęcia” I „Traktuj najgorsze bardzo poważnie”.

„To nie są puste słowa, ważę każde słowo, zwłaszcza, że ​​jestem ministrem obrony. Sytuacja na świecie jest bardzo zła […] Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz. Dlatego przeprowadzamy audyty specjalnie w celu uzupełnienia luk związanych z bronią.Opisał.

Konserwatywny polityk, który wrócił z Brukseli do różnych ministrów obrony krajów UE i sekretarza generalnego NATO, oznajmił, że jego resort podjął w ostatnim czasie konkretne kroki przygotowawcze.

„W przypadku broni duży zakup jest bardzo ważny, ale dla mnie ważne jest również wyposażenie osobiste graczy”– podkreślił 42-letni mężczyzna. Więc, „Po objęciu urzędu jego ministerstwo zawarło kontrakty na zakup sprzętu o wartości 19 miliardów złotych (prawie 4,4 miliarda euro), z czego znaczna część ma trafić do polskich fabryk zbrojeniowych ».

„Ale wyposażenie pojedynczego żołnierza w nowy sprzęt wyższej jakości jest dla mnie najważniejszą zmianą, jaka musi nastąpić”.Upierał.

Siły szybkiego rozmieszczenia

Z wywiadu skorzystał Władysław Kosiniak-Kamysz Super Ekspres Przypominając o istotnej roli Polski w wojnie na Ukrainie, w sposób szczególny podkreśla, że ​​jej kraj jest jednym z krajów najbardziej wspierających Ukrainę. „Polska jest jednym z największych dostawców amunicji na Ukrainę. Takie było nasze zobowiązanie i wywiążemy się z niego. »

READ  Kreml: Polska i kraje bałtyckie „skłonne do ekstremizmu”

Obiecał też umieścić „Siły Szybkiego Rozmieszczenia” W latach 2024 i 2025. Celem tego? Są jednostki polskie „Gotowi i dostępni, aby stać się siłami szybkiego reagowania UE”. „Coraz więcej krajów uczestniczy w pomocy [en faveur de l’Ukraine, N.D.L.R.], ale powinno być poważniej. Chodzi o nasze bezpieczeństwo.”– podsumował Władysław Kosiniak-Kamysz.