Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska nadal będzie korzystać z TikToka, kwestionuje unijny zakaz – EURACTIV.com

Polski rząd będzie nadal wykorzystywał TikTok jako narzędzie państwowe, w tym do celów wyborczych, zapowiedział rządząca partia PiS, która zwróciła się również do Komisji Europejskiej o dalsze uzasadnienie swojej niedawnej decyzji o zablokowaniu aplikacji sieciowej. sprzęt komputerowy.

W ciągu ostatniego tygodnia instytucje europejskie, Kanada i Stany Zjednoczone zakazały korzystania z chińskiej aplikacji TikTok na urządzeniach urzędników służby cywilnej, w związku z rosnącymi obawami o prywatność i bezpieczeństwo.

Niezrażona tymi obawami rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) ogłosiła, że ​​nie zrobi tego samego i nadal będzie wykorzystywać istniejący budżet w wysokości 3 mln zł (638 000 euro) na rządowe kampanie na rzecz korzystania z aplikacji, m.in. w celach wyborczych i sprawozdawczych. Rzeczpospolita.

W rzeczywistości Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powiedziało, że nie planuje zmiany swoich strategii w mediach społecznościowych, które obejmują również Facebooka, Instagrama i Twittera.

Janusz Czyzyński, rządowy urzędnik ds. cyfryzacji, poszedł dalej, sugerując, że wprowadzony przez komisję zakaz korzystania z aplikacji społecznościowej na telefonach pracowników może mieć charakter polityczny, a nie techniczny. Czyzyński dodał, że Polska zwróciła się już do władzy wykonawczej UE o techniczne uzasadnienie swojej decyzji.

Dwa tygodnie temu PiS uruchomił zupełnie nowe konto, aby połączyć się z młodymi wyborcami i załatwić sprawę „Przekazy antypisowskie”– powiedział poseł Tomasz Poręba w filmie na TikToku.

READ  W Marsylii pływaj i maluj na świąteczne kolorowanie u podnóża wież