Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: „Kiedy nie przestrzegasz zasad, nie możesz korzystać z dobrodziejstw Europy” – ostrzega Clement Bonn.

Zamknięte – Wezwany do LCI w czwartek sekretarz stanu ds. europejskich Clement Bonn stwierdził, że nie wyklucza ewentualnych sankcji wobec Polski za sprzeciwianie się bezwzględnej zasadzie europejskiego prawa socjalnego.

„To nie jest ser i deser”Minister spraw zagranicznych ds. europejskich Clement Bonn ostrzega w LCI przed Polską w czwartek. „Kiedy nie grasz według zasad, nie możesz wykorzystać Europy. Brytyjczycy próbowali, my nie pozwoliliśmy”.

Polska od lat jest w otwartym konflikcie z Brukselą o kontrowersyjne reformy sądownictwa realizowane przez prawicową populistyczną partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Konflikt zakończył się jednak 7 października, kiedy polski Sąd Najwyższy ogłosił kilka artykułów unijnej umowy. „Niekompatybilny” Z Konstytucją RP. Od tego czasu europejska egzekutywa, jako obrońca kontraktów, przygotowuje swoją odpowiedź. Premier Polski Mathews Moraviki, ze swojej strony, „Szantaż” UE wobec swojego kraju na pierwszym miejscu prawa europejskiego.

Wszystkie informacje o

Nikt nie zmusza Cię do wjazdu do Unii Europejskiej. Możesz nawet z tego wyjść.– Clement Peon, Minister Spraw Zagranicznych ds. Europejskich

Premier RP „Tortury” Potępiać „Szantaż”, Oceniony przez Sekretarza Stanu do Spraw Europejskich. „Europa to suwerenny i zbiorowy wybór”, przypomniał. „Traktaty europejskie to wartości polityczne, które chronią wszystkich Europejczyków. Zostali wybrani suwerennie. W Polsce stało się to w referendum”., dodaje Klemens Peonia. „Nikt nie zmusza Cię do wjazdu do Unii Europejskiej. Możesz się z tego wydostać, widzieliśmy to demokratycznie poprzez Brexit. „

Jeśli Clement Peon mówi, że jej zdaniem Polska nie chce opuścić UE, to myśli, że tak jest. „Podejmowanie ryzyka, aby się wydostać bez stosowania ogólnych zasad”.

W obliczu uporu Polski Clement Peon domaga się ewentualnych sankcji. „Musimy najpierw przeprowadzić dialog polityczny, ale jeśli w końcu się nie powiedzie, mogą pojawić się różne przeszkody, w tym finansowe”.Zauważył, że istnieje możliwość nieopłacenia kwoty planu stymulacyjnego, który ma być im dostarczony. „Musimy pamiętać, że te zasady zostały wybrane, a jeśli nie mają zastosowania, nie ma już europejskiego planu”.

Prawica i skrajna prawica, poparcie dla Polski

Chociaż rząd był zjednoczony przeciwko Polsce, niektórzy kandydaci na prezydenta, tacy jak Marine Le Pen, chcieli zabłysnąć, pokazując swoje poparcie dla Polski. Zgodnie z niedawno wydanym projektem ustawy o imigracji, we francuskiej konstytucji chce uosabiać prymat prawa krajowego nad prawem europejskim i międzynarodowym.

READ  Poland Tour - Orand 5 poziom, zbliżając się do Mohorika Almeidy

Czytaj więcej

  • Plusy: Wszystko dla reklamy Filipińskie jabłko, podatek światowy, nic nie grane, uprzejma ręka z Polski do Europy i prezenty na Boże Narodzenie?
  • Polska nie uznaje już nadrzędności prawa europejskiego, co zwiększa ryzyko „Polexitu”

Po prawej kandydat do nominacji byłego negocjatora Brexitu i LR Michaela Barniera, zaskoczenie dla wielu jego byłych kolegów w Brukseli „Suwerenność prawna”. Ale jeśli chodzi o imigrację, przekonuje „Jeśli nic nie zmienimy, będzie inny Brexit”. Xavier Bertrand proponuje ze swojej strony wprowadzenie do Konstytucji „Środek ochrony wzniosłych interesów Francji. Kiedy są one zagrożone, suwerenność narodu musi zwyciężyć”.. Ta sama historia z Ericiem Ciotti (LR) „Wzywa Francję do zmiany art. 55 Konstytucji, aby potwierdzić pierwszeństwo Konstytucji nad decyzjami europejskimi”.. Kandydat i były minister socjalistyczny Arnaud Montborg również pyta: „Wyższość prawa francuskiego nad decyzjami europejskimi”.

W tym samym przypadku

Najczęściej czytane artykuły

Bezpośrednio — burza Aurora: południe, 120 000 domów bez prądu w Normandii

Storm Aurora: Od Bretanii do Paryża czeka na Ciebie dziś wieczorem i dziś wieczorem

Hurricane Aurora: „Mini-Hurricane” uderza w miasto w Finster i niszczy dom

Wyjątek – sprawa Malice: kobieta Northland Lelandois uprowadzona przez gości weselnych

Morderstwo KP Petito: „Ludzkie szczątki” odnalezione w pobliżu mienia jej narzeczonego

Logo LCI
Chroni cel informacji
Darmowy,
Zweryfikowany I dziękuję wszystkim za dochód
Reklama .

Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookie, „zmieniając swoje preferencje”, aby pomóc nam utrzymać tę bezpłatną usługę.