Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska i Ukraina: Imperializm i jego „mali” sojusznicy.

Polska i Ukraina: Imperializm i jego „mali” sojusznicy.

Kijów złożył właśnie skargę do Światowej Organizacji Handlu przeciwko Polsce, Węgrom i Słowacji, która odmówiła zniesienia zakazu na ukraińskie produkty rolne. Jeśli chodzi o przywódców Polski i Ukrainy, którzy wczoraj oświadczyli, że wypowiadają się w imieniu „dwóch bratnich narodów” walczących z tym samym rosyjskim wrogiem, w ciągu jednej nocy widzieliśmy, jak publicznie obrażali się nawzajem.

Zełenski potępił to przed Narodami Zjednoczonymi w Nowym Jorku ” Kraje (jak Polska) Którzy okazują solidarność (z Ukrainą) Pośrednio wspierając Rosję. Prezydent Polski Duda, wściekły, po czym to porównał „sprzymierzyć” ukraiński za „Tonący, który chwyta się wszystkiego (ryzyko) Aby utopić swego wybawiciela.. Dodał, że całe swoje wysiłki poświęci rozwojowi polskiej armii, a nie pomaganiu już armii kijowskiej.

Nie ma wątpliwości, że zbliżające się wybory do parlamentu w Polsce skłonią jej ultrakonserwatywnych przywódców do wystąpienia w roli nacjonalistów broniących swoich chłopów i armii, którą pragną wzmocnić. Ale demagogia wyborcza nie wyjaśnia wszystkiego. Państwo polskie broni swoich interesów, czyli interesów zamożnego narodu, który reprezentuje, a nie interesów państwa ukraińskiego, ani interesów tzw. obozu demokratycznego, który zrzesza państwo ukraińskie i państwa członkowskie NATO, pod przywództwem wielkiego imperializmu. Uprawnienie. Propaganda nie wystarczy, aby zapomnieć, że wśród sojuszników obozu antyrosyjskiego ich interesy mogą być odmienne, a nawet sprzeczne. Widzimy to między Stanami Zjednoczonymi a krajami Europy Zachodniej; Dlatego niemiecka gospodarka cierpi bardziej niż inne sankcje nałożone na Rosję, ze względu na jej większe uzależnienie od rosyjskiego gazu. Dotyczy to także krajów słabszych, takich jak Polska.

Polska, mimo przynależności do Unii Europejskiej, zdecydowała się związać swoje losy z amerykańskim imperializmem, najpierw na płaszczyźnie militarnej i handlowej. Kiedy Duda i jego premier mówią, że dają pierwszeństwo polskiej armii, opisują rzeczywistość, która nie jest nowa, nawet jeśli ta wojna nadała jej większą wagę. Z jednej strony uzasadnia zamówienia wojskowe, których jedynym dostawcą są Stany Zjednoczone. Jego rozmiar jest ogromny: w ostatnich miesiącach 486 wyrzutni rakiet HIMAR, 96 helikopterów Apache, 32 myśliwców F-35 Stealth, a także 366 czołgów Abrams… w porównaniu z 30, które Waszyngton obiecał Kijówowi, a nawet z 200 Leclercami . Czołgi armii francuskiej!

READ  Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w lidze miłośników kiełbasy – pokonała nawet Niemców

Warszawa twierdzi, że chce wyposażyć się w największą na kontynencie armię konwencjonalną. Przeznacza 4% swojego PKB, czyli dwa razy więcej niż przeznacza Francja, aby w ciągu kilku lat osiągnąć 300 000 żołnierzy w swojej armii w kraju liczącym czterdzieści milionów mieszkańców, podczas gdy Francja posiada 200 000 ludzi, cała broń. suma.

Polska jest znacznie mniej zamożna niż Niemcy czy Francja i znajduje się w czołówce wyścigu zbrojeń, w którym uczestniczy świat. Największym beneficjentem w sprawie Polski są Stany Zjednoczone. Nie ma to związku z faktem, że mimo odrzucenia zielonego światła wydanego przez Unię Europejską dla ukraińskich produktów rolnych, publicznie wypowiadała się przeciwko ukraińskiej uczennicy Zachodu.

Imperializm, zwłaszcza imperializm amerykański, wspiera Kijów przeciwko Moskwie, ale Kijówowi wymykają się warunki tego wsparcia. Zełenski może żądać przed kamerami większej ilości broni, to nie on decyduje, a Kijów pozostaje pionkiem imperialistycznej polityki. Polski prezydent i premier jedynie brutalnie powtórzyli to, co regularnie i w bardziej dyplomatyczny sposób sugerują amerykańscy urzędnicy.