Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska chce znieść ograniczenia większości do końca maja

W środę (28 kwietnia) premier Matos Moraweki zapowiedział, że Polska chciałaby do końca maja znieść większość ograniczeń związanych z zakażeniem koronawirusem. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, część zajęć sportowych, głównie w plenerze, zostanie zatwierdzona od 1 maja. Centra handlowe, sklepy meblowe i dla majsterkowiczów oraz placówki artystyczne mogą otwierać swoje drzwi od 4 maja.

Młodsi polscy uczniowie mogą powrócić do swoich klas częściowo tego samego dnia, starsi od 15 maja. Rząd ma nadzieję, że 29 maja wszystkie szkoły wznowią normalne zajęcia. Hotele mają zostać ponownie otwarte 8 maja, a kawiarnie i restauracje będą mogły obsługiwać klientów na tarasach od 15 maja, a następnie w swoich lokalach od 29 maja.

Prezes Rady Ministrów zapowiedział także stopniowe znoszenie restrykcji dla salonów sportowych, fitness i kosmetycznych, co zwiększy liczbę osób uczęszczających na zebrania publiczne z 25 do 50. Teatry i teatry będą mogły powitać pierwszą publiczność 29 maja. Według Mattusa Moravsky’ego harmonogram otwarcia gospodarki jest ściśle powiązany ze szczepionkami.

Według Ministerstwa Zdrowia zaszczepiono prawie 11 milionów biegunów, z czego 2,7 miliona w dwóch dawkach. Polska liczy 38 milionów mieszkańców. Jeśli liczba infekcji na 100 tys.mieszkańców jest mniejsza niż 15, Polacy mogą pożegnać się z maskami outdoorowymi od 15 maja. Całkowita liczba zakażeń wyniosła 2776927 zakażeń koronawirusem (+8895 w ciągu 24 godzin), w tym 66,533 zgonów (+636), wynika z danych opublikowanych w środę przez Ministerstwo Zdrowia.

READ  Oddział zachodni oczyszcza Polskę na solidny start | Wiadomości, sport, praca