Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska chce kupić dom wakacyjny Marie Curie we Francji

Saint-Rémy-les-Chevrolet, Francja (AP) – Rząd polski polecił laureatom Nagrody Nobla Marii Skłodowskiej Curie i Pierre’owi Curie zakup domu we Francji od 1904 r. I weekendów od 1904 r. 1906 r.

Premier Matteo Murauki powiedział w tym tygodniu na Twitterze, że dom na południowo-zachodnich przedmieściach Paryża jest „częścią polskiej historii”.

Budynek z kamienia i cegły o powierzchni 120 metrów kwadratowych (1300 stóp kwadratowych) w Saint-Rémy-les-Chevrolet ma 90 790 000 (50 000 950 000). Jest w ruinie, ale według lokalnej firmy zajmującej się nieruchomościami Stephen Plaza jej tapety, kominki i płytki podłogowe są przed Curie.

Powiedział, że Marie Curie, która urodziła się w Polsce, może sama namalowała niektóre modele sufitów, ale nie ma na to dowodów.

„Nieruchomość została zbudowana w 1890 r. I była miejscem wypoczynku Pierre i Marie Curie w latach 1904–1906” – wyjaśnia Daniel Kasu Mingut, prezes firmy zajmującej się nieruchomościami, który przyjechał z córkami Ireną i Ewą.

„Przyjeżdżają tu w weekendy, święta wielkanocne i wakacje” – powiedział Kasu Mingut AP, kiedy odwiedził nieruchomość w środę. „Nie przeprowadzono żadnych testów tego leku”.

Pewnego dnia kwietnia 1906 roku Pierre wrócił do Paryża, aby wziąć udział w spotkaniu naukowym i został pobity na śmierć przez czołg.

READ  Polska dostarczyła Ukrainie broń o wartości 1,6 mld dolarów