Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Policja z Louisville ma być FBI

Briona Taylor, 26-letnia czarna opiekunka, zginęła 13 marca 2020 roku, kiedy policja wtargnęła do jej domu w środku nocy.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

„Sprawiedliwość dla Priony”. W poniedziałek, 26 kwietnia, prokurator generalny USA ogłosił wszczęcie federalnego śledztwa w sprawie policji w Louisville, rok po zastrzeleniu Briony Taylor w swoim mieszkaniu. Dochodzenia miały na celu ustalenie, czy w tym mieście w Kentucky znajdowały się organy ścigania Użycie rozsądnej siły, Nie bierz udziału w „Nielegalne wyszukiwania, wyszukiwania lub wyszukiwania”Lub Dyskryminacyjnych praktykMerrick Garland powiedział w uwagach.

Dochodzenie skoncentruje się również na szkoleniu funkcjonariuszy policji, a także ich nadzorowaniu i obowiązujących procedurach dyscyplinarnych. „W przypadku udowodnionych naruszeń Ministerstwo Sprawiedliwości będzie współpracować z miastem i jego policją w celu uzgodnienia niezbędnych środków naprawczych i zapobiegawczych”.– powiedział Merrick Garland. „Jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie, ministerstwo przejdzie do wymiaru sprawiedliwości w sprawach cywilnych”. Aby wymusić naprawy.

W zeszłym tygodniu wszczął podobne śledztwo w Minneapolis, w którym biały policjant Derek Chauvin został skazany za zabójstwo Afroamerykanina George’a Floyda. Dochodzenia w dwóch miastach, które stały się siedliskiem gniewu wobec policyjnej przemocy i rasizmu, będą przedmiotem raportów publicznych.

Briona Taylor, 26-letnia opiekunka, zginęła 13 marca 2020 roku, kiedy policja wtargnęła do jej domu w środku nocy w ramach śledztwa przeciwko jej byłemu chłopakowi. Otrzymali rozkaz „Brak dróg”, upoważniający do wyważenia drzwi bez uprzedzenia.

Jego nowy towarzysz uwierzył, że są złodziejami i wystrzelił kulę z legalnego pistoletu. Trzej funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, a Briona Taylor została ranna sześć razy. Pod koniec września sędzia z Kentucky ogłosił, że nie będą sądzeni za śmierć młodej kobiety. Tylko jeden z nich został oskarżony o narażanie sąsiadów Priony Taylor.