Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pole Position gra kartę całej francuskiej kanapy

Opublikowano 14 września 2021 o 14:37

Od roku na najwyższych obrotach biega Pole Position, Francuz numer jeden na kanapie. Firma z siedzibą w La Chapelle-Saint-Ursin niedaleko Bourges (Cher), spółka zależna grupy Home & Furniture, skorzystała z możliwości rezerwacji i pracy zdalnej, co zachęciło Francuzów do ponownego skupienia się na swoich wnętrzach. Ale to nie jedyny czynnik, który zwiększa produkcję francuskich sof. Musimy też liczyć się ze wzrostem kosztów transportu morskiego, co powoduje, że produkty z Azji drożeją, chęć dystrybutorów do znalezienia lokalnych producentów oraz rosnącą atrakcyjność mebli produkowanych we Francji po długim etapie transportu. „Czujemy, że jesteśmy w fundamentalnym ruchu na rzecz przeniesienia produkcji”, potwierdza dyrektor generalny, Pascal Semaniac.

500 konopi dziennie

Pole Position, qui travaille pour des customers comme Maisons du Monde, Alinéa, La Redoute, ou des sites comme Cdiscount ou La Camif , prevoit 42 miliony euro chiffre d’affaires w 2021 contre 32 miliony en 2020 i produit environ 500 canapés Codzienny. Aby sprostać zapotrzebowaniu, w ciągu ostatniego roku zatrudniono około trzydziestu osób, a liczba pracowników – 260 pracowników stałych i tymczasowych – musi nadal rosnąć od 10 do 15% w ciągu najbliższych trzech lat. Kluczem do ekwiwalentnego wzrostu produkcji, ponieważ jest to działalność zawodowa, bardzo niewiele jest mechanicznych.

Jednak producent nie będzie musiał przesuwać ścian, aby opracować swoje linie sof. Firma o powierzchni 60 000 m²2, odzyska przestrzeń zarezerwowaną wcześniej na przechowywanie mebli dla innej spółki zależnej grupy, Home Network, która zajmuje się handlem meblami. Ze względu na wzrost kosztów transportu zdecydowałem się nie gwarantować transportu produktów z Azji i dlatego nie trzeba ich już przechowywać.

Nowa linia materacy

Opuszczone obszary pozwolą również domowi i meblom na przyjęcie nowej działalności, produkcji materacy, związanej z przejęciem grupy w 2019 r. przez portugalskiego Aquinosa, jednego z europejskich liderów w tym sektorze. W zakład zainwestowano milion euro. Linia ta zostanie oddana do użytku w 2022 roku i zatrudni około piętnastu osób. Pozwoli to Aquinosowi lepiej zabłysnąć w Europie Północnej, a ta sama strategia będzie rozwijana w Polsce, gdzie Home & Furniture ma podwójną fabrykę do tej znajdującej się w Bourges, aby pokryć Europę Środkową i Europę od wschodu.

READ  „Zielone” inwestycje: w Komisji Europejskiej trwa bitwa nuklearna