Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podczas tournée po Polsce Jarosław Kaczyński daje swój show

List z Warszawy

Czy w wieku 73 lat Jarosław Kaczyński w końcu ujawnia swoje prawdziwe oblicze? Wszechobecny na polskiej scenie politycznej od końca lat 80. i prowadzący ataki na praworządność i europejskie wartości od 2015 roku, populistyczny lider zawsze kultywował znaczną porcję mistycyzmu. Jego publiczne wystąpienia są rzadkie, bo nie są tak spontaniczne, w zasadzie rzeczne wywiady udzielane zadowolonym mediom, służące jako wytyczne dla konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), w której ma pełnię władzy i ostatnie słowo.

Czytaj więcej: Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Polska próbuje ożywić debatę na temat reparacji wojennych Niemiec

Ale lider większości od lata jest w trasie, by przygotować kampanię przed wyborami parlamentarnymi jesienią 2023 roku. Celem jest stworzenie polityki bliskości podczas spotkań, aby ożywić partię, która straciła władzę. Małe grupy wybranych pasjonatów. Okazją do wyartykułowania kluczowych kwestii politycznych na nadchodzący rok: Unii Europejskiej „wrogi” do Polski, „Cesarski” Niemiecki renesans, antydemokracja w służbie obcych mocarstw, tolerancja tożsamości płciowych.

Specyficzne poczucie humoru

Z woli wodza spotkania te przybierały inną formę i przeradzały się w luźne monologi, w których przywódca bez komplikacji mnoży wpadki i rozwija pewne poczucie humoru, które wprawia w zakłopotanie nawet we własnym obozie. 6 listopada w odpowiedzi na pytanie o niski wskaźnik urodzeń w Polsce zaczął od uśmiechu, który szczególnie należy się młodym Polkom. „Napełnij ich szyje”To znaczy pić bez miary.

Wściekłość była natychmiastowa. A dla opozycji doskonała okazja do przypomnienia wielu porażek pronatalistycznej polityki PiS, mimo hojnych świadczeń socjalnych. Wstyd, panie. Kaczyński w rzadkich przypadkach musiał się tłumaczyć. Ale szkoda została wyrządzona, zwłaszcza że cytat jako całość, zarówno pod względem treści, jak i formy, wydaje się być zaczerpnięty z kiepskiego szkicu: „Pamiętaj, że mężczyzna, żeby zostać alkoholikiem, musi nadużywać alkoholu średnio dwadzieścia lat (śmiech publiczności). Jedne więcej, inne mniej, to zależy od mężczyzn (śmiech). Ale kobietom wystarczą dwa lata (śmiech). „

Śmiech internetu

Podejrzane żarty, jawne kłamstwa lub zwykła głupota, panie. Podróże Kaczyńskiego stały się na długie miesiące kopalnią cytatów żartownisiów i internetową kopalnią śmiechu. Wyjaśnił, że na początku października, zanim PiS doszedł do władzy, zbierała się głodująca biedota. Ziemniaki przeznaczone dla dzikich dzików „. W lipcu wspierał „W Niemczech euro jest warte nie więcej niż 3 złote, (…) 4,50 dużo mniej niż w Polsce.

Powinieneś przeczytać 51,28% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.

READ  W Polsce Pies wstydzi się swoich wątpliwości co do jedności