Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po zdjęciu dźwięk…

Po zdjęciu dźwięk…

Po ujawnieniu w ten czwartek, 12 maja Pierwsze zdjęcie łuku A*Naukowcom z Teleskopu Event Horizon (EHT, największego na świecie wirtualnego teleskopu) udało się przekształcić obraz w fale dźwiękowe. Wskazuje, że ich celem na dłuższą metę będzie możliwość nagrywania wideoklipów Nomirama.

piątek, 13 maja w Kanał Youtube Z Obserwatorium Chandra naukowcy odkryli cewki dźwiękowe, które pozwalają im „słuchać” supermasywnej czarnej dziury dzięki procesowi zwanemu sonikacją. Polega to na konwersji długości fal obrazu czarnej dziury na fale dźwiękowe.

Dźwięk jest wytwarzany w uszach słuchowych

Według naukowców z Obserwatorium Chandra zmiany wielkości są wskazywane przez różnice w jasności uchwyconej przez EHT. Więc najwyższe częstotliwości dźwięku to te w sercu Czarna dziura. Przyspiesza je szybki ruch materii w tym właśnie obszarze.

Nomirama Wyjaśnia, że ​​jeśli słuchasz pliku audio przez słuchawki, będziesz miał wrażenie, że dźwięk krąży po Twojej głowie. Wynika to z faktu, że został on wyprodukowany z dźwiękiem binauralnym, technologią mającą na celu słuchanie środowiska audio w jak najbardziej naturalny sposób, w trójwymiarowej przestrzeni.

Oprócz swojego innowacyjnego aspektu, sonikacja może umożliwić rozwój badań nad tym obrazem, którego tajemnice nie zostały jeszcze ujawnione.

READ  Covid: zgodnie z badaniem szczepionki informacyjne RNA chronią 17 razy więcej niż naturalna odporność uzyskana z infekcji