Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19. Jakie są odstępy czasu między trzecią a czwartą dawką szczepionki?

„W przypadku osób powyżej 70. roku życia, jak długo trwa między trzecią a czwartą dawką szczepionki?”– pyta Jack.

W rzeczywistości, Jack, opóźnienia między dwiema dawkami anabolicznymi nie są dokładnie takie same w zależności od wieku.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia można otrzymać czwartą dawkę szczepionki Przeciw Covid-19 Od 60 roku życia, z chorobami współistniejącymi lub bez.

Na podstawie opinii Haute Autorité de santé (HAS) z dnia 17 marca 2022 r. oraz opinii Rady Sterującej Strategii Szczepień z dnia 31 marca 2022 r. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że seniorzy powyżej 60. roku życia, ze współpracą lub bez -choroby, kwalifikują się do drugiego szczepienia przypominającego: „Od 3 miesięcy po wstrzyknięciu pierwszej dawki przypominającej osobom po 80. roku życia, mieszkańcom domów opieki i USLD”. I Od 6 miesięcy po pierwszym zastrzyku przypominającym u osób w wieku 60-79 latczytamy dalej Strona Ministerstwa.

Oczywiście od 60 do 79 lat możesz go mieć To jest nowa dawka Od 6 miesięcy po pierwszej dawce przypominającej oraz w przypadku starszych 80-latków czwartą dawkę można wstrzyknąć 3 miesiące po pierwszej dawce.

Przeczytaj także: Pozwolenie na warunki sanitarne w szpitalu: Czy powinienem otrzymać czwartą dawkę szczepionki?

Zalecana czwarta dawka

Obecnie ta czwarta dawka szczepionki nie jest obowiązkowa we Francji, jednak jest zalecana. Tylko trzecia dawka wstrzyknięcia jest obowiązkowa dla osób w wieku powyżej 18 lat w celu utrzymania ważnej oceny stanu zdrowia.

Minister Zdrowia Olivier VeranW środę 11 maja wspomniał o możliwości nowej kampanii przywołania szczepień jesiennych, ale odmówiła podania jakichkolwiek szczegółów, podkreślając, że wszystko będzie zależeć mniej więcej od pojawienia się nowych wariantów i ich profilu. Mniej niebezpieczne lub odporne na istniejące szczepionki.

Przeczytaj także: utrzymanie. „W przypadku zakażenia Omicron bez szczepienia zapobieganie nie jest wystarczające”.

READ  To są wczesne oznaki, o których powinieneś wiedzieć

„To drugie przypomnienie można przeprowadzić w centrum szczepień lub u miejskiego pracownika służby zdrowia upoważnionego do przepisywania i podawania szczepionki, w aptece, biurze lub w domu”.mówi ministerstwo.

We Francji, według danych Ministerstwa Zdrowia, do 11 maja wstrzyknięto już ponad 41,5 miliona dawek przypominających. Od czasu rozpoczęcia kampanii szczepień ponad 54,3 mln osób otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 53,4 mln osób ma teraz pełny harmonogram szczepień, czyli 79,3% populacji.

COVID-19. Jakie są odstępy czasu między trzecią a czwartą dawką szczepionki?