Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po szalonej porażce w Paris Saint-Germain, LOSC rusza do przodu przeciwko Brest (2-1)

Tym razem Lille ostatecznie wygrało. Mimo kolejnego nieudanego początku meczu, północni pokonali w piątek Brest, otwierając 25. dzień Ligue 1 (2-1). Thiago Gallo zaznacza swój własny nieudany start z csc (ósmy). Pavodi Diakite (60) i Alexandru (81) zademonstrowali swoją rewolucję w drugiej połowie. LOSC odzyskuje sukces po dotkliwej porażce z Paris Saint-Germain i tymczasowo kradnie piąte miejsce w Rennes. Brześć zajmuje szesnaste miejsce i grozi mu spadek.

Liga 1

Ten sam scenariusz, kolejne arcydzieło: Mbappe, zawsze trochę mniej zwyczajny

20.02.2023 o 14:53

Brestois zostali poważnie zmniejszeni iw czerwonej strefie zaprezentowali się w ogrodzie Pierre-Mauroy. Jednak goście wyszli na spójny początek meczu i przede wszystkim twardszy niż bardzo spokojny Mastif. Wkrótce spadła kara.

Na pierwszym rzucie rożnym Finistère po lewej stronie Kenny Lala posłał piłkę sześć metrów, a Diallo odbił ją od Lucasa Chevaliera pod presją Achrafa Darry’ego (0-1, 8). Dagalo ma trzy gwiazdy w lidze od początku 2022 roku, z taką samą liczbą bramek dla Lille od czasu jego przybycia.

Brześć jest bardziej niebezpieczny

W obliczu zwartego i surowego Bretona w swojej pozycji, mieszkańcy Lille z trudem walczyli, nawet jeśli trzymali się piłki. Jonathan David wykończył wspaniały strzał z prawej strony, ale piłka trafiła w poprzeczkę Marco Bizota (29′). Nawet Mastiff prawie pękł w obronie po stałym fragmencie z pasywnym tylnym obrońcą i Lucasem Chevalierem, który strzelił piłkę do Mehdiego Camary, ale nie był w stanie wznowić gry (32).

Lille nie trafiło żadnego ze swoich siedmiu strzałów w pierwszej połowie, ponieważ Brest objął prowadzenie w pierwszej połowie bez strzelenia bramki. Jednak Finisteriens byli bliscy przełamania już w pierwszej próbie, kiedy Kamara rzucił się w środek pola przeciwnika, nie będąc w stanie utrzymać piłki, którą Chevalier (47) łatwo stracił. Po tym ostrzeżeniu LOSC ponownie zaczął naciskać.

READ  La Vuelta – Thar, Primus Roglic potępiają Freda Wrighta: „Sposób, w jaki nastąpił mój upadek, jest nie do przyjęcia”

Mecz prawie zakończył się walką na pięści

Trzeba było jednak poczekać do godziny, by zobaczyć, jak David rozgrzewa rękawice Pezota (59.). W następnym rogu Edon Zhegrova znalazł znakomitą główkę Diakité, aby wyrównać (1-1, 60). Podopieczni Paulo Fonseca w końcu zdołali pokazać celność ostatnim gestem, a Remy Cabella ponownie zadał Bezu z rzutu wolnego (68.).

Związali również rogi i ponownie znaleźli siatkę w jednym z nich dzięki Alexsandro po nieudanym wyjściu z Bizot (2-1, 81). Lille chciały się schować, ale decyzje sędziego pod koniec meczu nie pomogły im. Skończyli tak samo sfrustrowani i zestresowani jak mieszkańcy Brześcia. Fonseca (90+4) został wyrzucony z boiska, a jego drużyna rzucała piłki na trawnik w trakcie gry.

Jednak LOSC dobrze radzi sobie w wyścigu o Europę i będzie pewny siebie w kolejnym meczu derbowym z Lens, nawet jeśli odbędzie się bez swojego trenera, który został już zawieszony.

Liga 1

PSG zadeklarowało „bez przerwy” dla Neymara

19.02.2023 o 18:47

Liga 1

Cudem Paryż nie wie, na której stopie ma tańczyć

19.02.2023 o 17:09