Po sprawdzeniu przez Rayo Vallecano Real Madryt stracił miejsce na szczycie La Liga

Przed meczem na Santiago Bernabeu Jude Bellingham świętował nagrodę Gracza Miesiąca Ligi Hiszpańskiej za październik, jednak tym razem nie udało mu się uratować Realu Madryt. Nie mogąc narzucić Rayo Vallecano blokady defensywnej i zmuszeni podzielić się punktami (0:0), Madridistas jednocześnie pozwolili Gironie (sobotne zwycięstwo 4:2 nad Osasuną) na ucieczkę z czołówki La Liga dwoma punktami. Oni.

Podopieczni Carlo Ancelottiego, którzy w pierwszej połowie postanowili zastąpić karo 4-4-2 ustawieniem 4-4-2 z Bellinghamem na lewej stronie pomocy, rozpoczęli grę nieśmiało, zanim przejęli całkowitą kontrolę. Zabrakło im jednak szaleństwa, wyobraźni, a przede wszystkim precyzji w ostatnim geście, aby znaleźć błąd w obliczu znakomitej taktyki defensywnej zaproponowanej przez Rayo, który nie stwarzał żadnych szans i nie musiał przekraczać pomocy więcej niż piętnaście razy.

Cesarska Camavinga

Real przez cały mecz narzucał oblężenie pola karnego przeciwnika, ale w końcówce bardzo ucierpiał, bo przy dwudziestu szansach oddał pięć celnych strzałów. Niecelność w wykonaniu Joselu (26, 27, 55) i liczne strzały poza bramką Merengue (31, 33, 43, 72). Kiedy to zrobili, bramkarz Rayesty, Dimitrievskiy, postanowił ich zniesmaczyć (5., 39.). Winicjusz myślał jednak, że uwolni swoją drużynę, ale jego gol nie został uznany z powodu początkowego spalonego Joselu (66). Przy mniejszej intensywności w drugiej połowie Real Madryt po raz pierwszy w tym sezonie nie odniósł zwycięstwa u siebie i stracił dwa cenne punkty w wyścigu o tytuł.